Як зберегти номер телефону при зміні оператора

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Hi-Tech

На засіданні секції № 3 Науково-технічної ради при Мінкомзв'язку Росії розглядалися проблеми реалізації нової послуги: збереження за абонентом номера телефону при переході на обслуговування іншим оператором зв'язку. Вже були підготовлені відповідні поправки в закон «Про зв'язок», а на засіданні обговорювали пропозиції щодо їх доопрацювання. Також озвучувалися результати випробувань переносимості телефонного номера (Mobile Number Portability, або MNP), проведених у серпні 2011 року у дослідній зоні.

Інструкція:
1. Про експеримент розповідали директор по науці ФГУП ЦНИИС Віктор Каледін, а також заст. генерального директора ВАТ «МТТ» Дмитро Гуркін. У його ході успішно здійснили перенос 10 абонентських номерів спочатку з мережі «Скайлінк» (Санкт-Петербург) в мережу «СМАРТС» (Ульяновськ), а потім у зворотному напрямку. Так званим «маршрутизує оператором» були технічні засоби ВАТ «МТТ», а НТЦ «Протей» відповідав за технологічне забезпечення.

8. Як було зазначено адміністратором зв'язку і масових комунікацій Наум Мардер, недолік даного експерименту - використання лише 1 варіанта організації перенесення абонентського номера. Мардер вважає, що вибір повинен проводитися з декількох варіантів MNP після докладного аналізу кожного з них.

3. Хоча раніше і повідомлялося, що введення збереження номера телефону при зміні оператора станеться в 2014 році, заст. міністра припускає, що статися це може вже в 2013. За заявою Мардера, вони отримують відгуки на проект закону і бачать, що багато абонентів наполягають на тому, щоб це сталося з 1 січня 2013-го. Він не виключає, що мати місце може і така постанова уряду.

4. Одне з ключових питань з приводу введення даної послуги - визначення витрат оператора зв'язку (нагадаємо, що за проектом закону послуга для абонентів безкоштовна). Як оцінює «ВимпелКом», витрати оператора на впровадження MNP, в Залежно від технічної схеми реалізації та з урахуванням доробок IP-систем, становитимуть $ 50-60 млн, це як мінімум. Крім витрат одноразових, операторам доведеться також відраховувати в рік не менше $ 10 млн на утримання акумулюючої номерну ємність клірингової компанії.

5. Президент «Tele2 Росія» Дмитро Страшнов, в свою чергу, раніше повідомив «Відомостям», що рівень витрат компанії на впровадження MNP може скласти близько 10-15 млн євро....

Відповідь на запитання: Як зберегти номер телефону при зміні оператора