Як полагодити телевізор

Posted by Admin on 9-12-2013, 02:59 in Hi-Tech

Поломка телевізора - вкрай неприємна подія. Тепер потрібно його нести в сервісний центр, сидіти якийсь час без телевізора, платити гроші, якщо гарантія вже закінчилася Не надто райдужні перспективи. Однак хоч це і здається дуже складним, полагодити телевізор з рідкокристалічним дисплеєм можна і в домашніх умовах.

Вам знадобиться:
- Викрутка
- Запасні деталі
- Паяльник
- Акуратність

Інструкція:
1. На задній панелі акуратно відкрутіть всі болти. Складіть їх в одне місце, краще в якусь коробочку або баночку, щоб не втратити, адже ви напевно знаєте, як легко втрачаються болти при ремонті чого-небудь. Після цього від'єднайте кришку. Майте на увазі, що бувають на телевізорах і подвійні кріплення - крім болтів корпус може з'єднуватися ще й клямками. Акуратно подденьте засувки плоскою викруткою і відкрийте корпус. Тепер подивіться, що всередині у вашого телевізора.

2. Визначте, де знаходиться блок живлення, а де материнська плата. Блок живлення містить роз'єми для підключення кабелю, материнська плата же виглядає як звичайна мікросхема.

3. Уважно розгляньте всі елементи блоку живлення - чи немає на ньому якихось пошкоджень. Найчастіше пошкоджуються конденсатори. Вони, як правило, розташовані в лівому верхньому куті блоку живлення. Якщо ви помітили, що з конденсаторів сочиться рідина або порушено їх цілісність, то вважайте, що ви знайшли причину поломки.

4. Тепер визначте номінал зламаних конденсаторів. Найкраще замінити їх на конденсатори з більш високим номіналом, так як ті конденсатори, що встановлені спочатку, не розраховані на високу напругу і його перепади, які зазвичай трапляються. Так що нехай буде зайвий запас міцності.

5. Конденсатори міняйте послідовно, щоб не заплутатися. Якщо зняти все відразу, можна потім і не згадати, який конденсатор куди приєднувати. Замінювати ємності конденсаторів слід за допомогою паяльника - ви повинні відпаяти один конденсатор і припаяти інший.

6. При заміні конденсаторів дуже уважно стежте за їх полярністю. Якщо переплутати полярність, то конденсатори просто-напросто вибухнуть, а вам цього зовсім не потрібно.

7. Після заміни несправних частин поставте плату назад і зберіть корпус телевізора - замкніть половинки корпусу і прикрутіть на місце всі болти.

8. Після завершення роботи акуратно увімкніть телевізор (на всяк випадок краще не стояти прямо перед екраном). Якщо він працює - то все чудово, але дайте йому безперервно попрацювати пару годин, а після перевірте, чи не занадто гріються нові конденсатори. Якщо ні, то все в порядку....

Відповідь на запитання: Як полагодити телевізор