Як поливати папороть

Posted by Admin on 12-01-2014, 19:59 in Квартира і дача

Щоб домашні рослини добре росли, необхідно враховувати, звідки вони походять. Батьківщина більшості видів декоративних папоротей - субтропічні ліси, тому сприятливим для них буде вологий теплий мікроклімат. Якщо папороть відбувається з північних широт, температура і вологість приміщення повинні бути нижче.

Інструкція:
1. Багато папороті не виносять прямих сонячних променів, тому їх не можна тримати біля південного вікна. Поливати папороті потрібно теплою м'якою водою. Під час вегетації полив повинен бути рясним. У період спокою і уповільнення зростання кількість води потрібно зменшити, проте не допускайте пересихання грунту.

2. У той же час треба мати на увазі, що надлишкова волога теж не піде на користь рослинам. Чим вище температура в приміщенні, тим частіше потрібно поливати.

3. Листя папороті (вайі) також потребують зволоженні. Оббризкуйте їх кожен день водою з розпилювача, в жарку пору року і під час опалювального сезону - не менше трьох разів на день.

4. Горщик з папороттю поставте в піддон, наповнений гравієм і водою. Вологий від водяних випарів повітря буде сприятливо впливати на рослини. Регулярно підливайте воду в піддон. Землю в горщику прикрийте вологим мохом для захисту від пересихання.

5. Якщо папороть настільки розростається, що в ємності не залишається місця для поливу, опустіть весь горщик введенню на 20 хвилин для повного зволоження грунту.

6. Якщо папороть починає втрачати листя, а на решті з'являються коричневі плями, це може бути ознакою недостатнього поливу. У цьому випадку обріжте всю зелень і поставте рослину в тепле світле місце, підтримуючи помірну вологість грунту в горщику. Через деякий час на стеблі з'являться нові листя.

7. Щоб запобігти зараженню папороті шкідниками, 1-2 рази на місяць можна обприскувати листя тютюнової водою. Для приготування цього засобу 100 г тютюнового пилу залийте 2 літрами гарячої води і настоюйте два дні.

8. Якщо у вас кілька горщиків з папоротями, розміщуйте їх по сусідству, щоб випаровування з листя зволожували загальний простір. У той же час відстань між рослинами повинна бути такою, щоб вони могли вільно розкинути листя....

Відповідь на запитання: Як поливати папороть