Як полагодити термостат

Posted by Admin on 17-04-2014, 14:08 in Авто

Основні функції термостата - швидкий прогрів автомобіля в умовах низьких температур та захист двигуна від перегріву. Про несправності термостата можна дізнатися, поглянувши на приладову панель. Стрілка температурного датчика охолоджуючої рідини піде в червоний заборонений сектор, а в зимовий час салон автомобіля буде незвично довго прогріватися.

Інструкція:
1. У випадку зі стрілкою в забороненому секторі ви маєте справу з закриттям термостата, коли охолоджуюча рідина вимушена циркулювати по малому колу. Двигун перегрівається від того, що основна частина тепла залишається в двигуні. У другому випадку ви спостерігаєте протилежну картину. Через постійно закритого термостата двигуну навпаки не вистачає тепла і тому вам загрожує перевитрата палива. Несправний термостат доведеться зняти, але лише після того, як злита охолоджуюча рідина.

2. Тепер вам слід видалити з нього бруд, накип і привести в порядок отвір в клапані. Але перед цим перевірте термостат. Для цього покладіть його в каструльку з водою і почніть нагрівати на плитці, попередньо приготувавши термометр зі шкалою, розрахованої на температуру понад 100градусов С. У ході перевірки вам потрібно зафіксувати при якій температурі клапан відкривається, і який при цьому виходить розмір отвору. Орієнтуватися слід на величину температури, позначеної на корпусі термостата. У ВАЗів вона зазвичай становить 81-85 градусів, а у деяких іномарок - 92-93 градуси.

3. Є ще один вид перевірки термостата - за розмірами в залежності від ступеня нагріву. Для цього вам слід озброїтися штангенциркулем і заміряти відстань між точками в охолодженому і нагрітому стані. Різниця при вимірах, як правило, становить не менше 7 мм.

4. Трохи почекайте, поки термостат охолоне, і перевірте, закрився Чи клапан повністю. Якщо ви виявили, що термостат несправний, то не намагайтеся його полагодити, а сходіть в найближчий магазин запчастин і купіть новий.

5. У разі якщо в магазині не виявиться термостата для вашого автомобіля, то знайте, що можна обійтися і без нього. Візьміть шматочок тонкого пластику, виріжте з нього коло і виконайте в ньому кілька отворів, після чого поставте це нехитре пристосування на місце термостата. В результаті циркуляція по великому колу буде утруднена і відновиться подача теплої води в систему опалення салону, а також для забезпечення робочої температури двигуна....

Відповідь на запитання: Як полагодити термостат