Як поливати азалію

Posted by Admin on 24-05-2014, 02:34 in Квартира і дача

Коли, прийшовши в квітковий магазин за подарунком, ви проходите мимо квітучої азалії, утриматися від покупки неможливо. Прекрасна «шапка» з ніжних квітів заворожує, викликає захоплення. Однак вдома, простоявши 2-3 тижні, у рослини раптово починають опадати квіти, а потім і листя. Буквально на очах воно чахне, а потім засихає. Найчастіше причиною цього є неправильний полив азалії.

Вам знадобиться:
- Глечик для поливу;
- М'яка вода;
- Обприскувач.

Інструкція:
1. Азалія - вологолюбна рослина. Найкраще вона себе почуває в прохолодних світлих приміщеннях з підвищеною вологістю (до 80%). Особливо хороша вона тим, що цвіте з грудня по березень - якраз тоді, коли основна частина кімнатних рослин «спить». Однак, поливаючи її, важливо дотримуватися кількох обов'язкових правил.

2. У всі періоди росту для поливу азалії використовуйте м'яку воду. Для цієї мети годиться тала або дощова вода, також можна взяти дистильовану або кип'ячену воду.
Якщо ж ви використовуєте воду з водопроводу, обов'язково дайте їй відстоятися не менше доби для того, щоб основна частина хлору вивітрилася, а вапно осіла на дно.
Температура води повинна бути близько 18 градусів. Раз на два тижні додайте у воду трохи лимонного соку або розчин лимонної кислоти (05 чайної ложки на 1л води).
Цією ж водою проводиться обприскування рослини.

3. У період цвітіння полив повинен бути рясним і рівномірним, проводиться щоденно. Поливаючи азалію з лійки, стежте за тим, щоб кому землі був промочив рівномірно (від поверхні до дна). Однак не допускайте перезволоження, можуть загнити коріння. Обприскування рослини в цей період проводити не рекомендується щоб уникнути утворення плям на квітах.
Якщо все ж відбулося пересихання земляної грудки, поставте ваш горщик з квіткою в тазик з водою. Рівень води повинен бути на третину висоти горщика. Залиште його на 3 години, після чого вийміть і дайте надлишкам води стекти. Реанімація квітки завершена, можна ставити його на місце.

4. Влітку, після цвітіння, полив проводиться 1 раз у два дні, також рясний. Квітка обприскується хоча б два рази в день. Це необхідно для підтримки вологості в приміщенні.
Якщо в кімнаті дуже тепло, використовуйте для охолодження лід. Їм можна обкласти горщик або акуратно розмістити на поверхні землі по краю.

5. Восени, за два місяці до цвітіння, азалію поміщають в прохолодне місце і знижують норму поливу. Однак пересушування і раніше неприпустимо.
Щодня потрібно обприскувати квітка для підтримки вологості повітря на належному рівні....

Відповідь на запитання: Як поливати азалію