Як поливати орхідеї

Posted by Admin on 28-04-2014, 23:12 in Квартира і дача

Неправильний полив - найпоширеніша помилка квітникарів-любителів, що займаються розведенням та вирощуванням орхідей. Часта помилка - занадто рясний і частий полив. Примхливі квіти не витримують такого режиму і гинуть. Не допускати помилок досить просто, для цього треба запам'ятати правила поливу орхідей.

Інструкція:
1. Поливайте орхідею лише тоді, коли грунт, в якому вона росте, просохне повністю. Ось чому не можна заявляти однозначно «Поливати орхідею один раз на тиждень». Адже швидкість висихання грунту залежить від багатьох факторів (склад субстрату, розмір горщика, освітлення, вологість повітря і т.д.). Помилковий буде полив, коли висох тільки верхній шар грунту. Зумійте пристосуватися і визначати напевно просихання грунту в горщику з орхідеєю. Це може бути зважування горщика, перевірка при допомоги сухого довгого прутика і т.п.

2. Поливайте орхідею в горщику до тих пір, поки вода не почне виливатися через дренажні отвори в денці (в горщику також повинен бути влаштований гарний дренаж з керамзиту, шматочків кори, пінопласту або дрібних камінців). Зайву воду з піддону прибирайте, інакше вона може викликати загнивання корінців квітки.

3. Для поливу орхідеї використовуйте виключно теплу воду (30-38 ° C).

4. Оскільки орхідея дуже чутлива до солей, які містяться у водопровідній воді, поливайте квітка тільки м'якою водою. Тобто пропускайте воду, що біжить з кранів, через фільтр. Або ще при посадці орхідеї в горщик додайте в субстрат побільше торфу (він повинен становити приблизно 20% від усього обсягу субстрату). Орхідеї, зростаючі в таких грунтах, непогано переробляють жорстку воду. Є ще один прийом: беріть в рівних пропорціях водопровідну воду і дистильовану, перемішуйте і - поливайте. І все ж кращий вихід - фільтр. Ідеальною ж для орхідей, впевнені квітникарі, є дощова вода. Важливо лише набирати її в екологічно чистій місцевості.

5. Поливайте орхідеї або вранці, або ввечері. У денні години вона мало вбирає вологи, а вночі не вбирає зовсім.

6. Полив орхідеї методом занурення. Візьміть таз або відро з теплою водою (30-35 ° C, не вище) і опустіть туди горщик з квіткою. Залиште на 20-30 хвилин. Дістаньте і дайте стекти воді.

7. Найефективнішим способом поливу квітникарі вважають так званий «гарячий душ». Даний метод стовідсотково імітує тропічні дощі, тобто природні умови місцевості зростання орхідей. Практика показує, що «гарячий душ» забезпечує хороше нарощування зеленої маси і більш рясне і часте цвітіння. Крім того, цей метод - непогана профілактика проти шкідників. У домашніх умовах краще за все робити «гарячий душ» орхідеям у ванній. Рекомендована температура води 45-50 ° C, сила струменя не повинна бути дуже інтенсивною, щоб уникнути облому ніжних молодих паростків і квітконосів. Після душу надайте рослині спокій. Приблизно через годину всі листочки і паростки акуратно витріть (промокніть) м'якою серветкою, не залишайте воду в пазухах між листям. Звертайте увагу на те, щоб залишки води не застоювалися в серцевині сортів Vanda і Phalaenopsis, тому у них тільки одна точка зростання і, якщо вона почне гнити від застояної води, то рослина не буде розвиватися і незабаром загине....

Відповідь на запитання: Як поливати орхідеї