Як поливати алое

Posted by Admin on 18-09-2014, 02:24 in Квартира і дача

Важко знайти квартиру, в якій не виявилося б горщика з алое. Це дуже життєздатні рослина, воно легко розмножується, росте в тіні і на сонці, а про його лікувальні властивості написаний не один десяток книг. Але яким би невибагливим не здавалося алое, воно все одно потребує специфічному догляді. Зокрема, неправильний полив здатний занапастити рослина на корені.

Інструкція:
1. Не варто сподіватися на витривалість алое, він переживе багато знегоди, від зимівлі в холодному сирому підвалі до виставлення його на самий жаркий пригрів. Однак ваша мета не загартувати рослина, а створити йому максимально комфортні умови. Тому поставте його на добре освітлене місце і не рухайте без особливої на те потреби. Самий звичайний протяг здатний погубити зеленого здорованя, тому бережіть його від пронизливих повітряних потоків.

2. Для поливу використовуйте звичайну водопровідну воду, але дайте їй попередньо відстоятися 3-4 дні, щоб з неї вивітрилися молекули хлорних сполук, що застосовуються для дезінфекції питної води.

3. Алое здатний робити достатні запаси вологи в своїх листах, тому недолив не так небезпечний для нього, як перелив. Влітку поливайте землю в горщику з рослиною 1 раз на 3-4 дні, стежачи за верхнім її шаром. Як тільки він почне здихати, зволожите грунт. Але ніколи не заливайте рослину, інакше застояна вода викличе утворення цвілі на кореневій системі, відмирання коренів.

4. Восени продовжуйте дотримуватися тих же принципів при поливі, що і влітку. З настанням холодів збільшуйте інтервали. До приходу зими скоротіть полив до 2-3 разів на місяць, а то й зовсім припините його. Алое в зимові місяці перебуває в стані спокою, нема чого його зайвий раз тривожити.

5. З настанням весни полийте добре алое дуже теплою водою, щоб дати рослині знак, що пора прокидатися. Продовжуйте поливати його далі в літньому режимі...

Відповідь на запитання: Як поливати алое