Як полагодити обігрів заднього скла

Posted by Admin on 19-09-2013, 21:54 in Авто

Зазвичай при настанні холодів автомобілісти виявляють несправності обігрівача заднього скла. Найпоширеніший вид несправності - обрив струмоведучих нитки. Заміна всього обігрівача в зборі - тривале і дороге заняття. Тим більше, що можна провести ремонт своїми силами.

Вам знадобиться:
- Сульфат міді (мідний купорос);
- Сірчана кислота;
- Струмопровідний клей;
- Мідний прут діаметром 6-10 мм;
- Смуга тканини шириною 30мм і довжиною 50 см;
- Скотч і ножиці;
- Очищувач скла

Інструкція:
1. Щоб знайти несправність обігрівача заднього скла уважно огляньте всі нитки. При цьому всі розриви і порізи можна виявити візуально. Після цього включіть обігрів. Через кілька хвилин, коли всі нитки нагріються, визначте несправності на дотик (в місці розриву температура буде нижчою). Також можна знайти місце розриву вольтметром: для цього негативний висновок приладу підключіть до маси, а позитивним неспеша водите по нитках обігріву. Зазвичай в місці розриву показання приладу падають до нуля.

2. Намотайте на кінець прута смугу тканини на половину її ширини, приготувавши подобу пензлика. Зверху тканина закріпіть, обв'язавши ниткою. Для приготування розчину візьміть склянки води і розведіть в ній дві чайні ложки мідного купоросу. Ретельно розмішайте. В отриманий розчин додайте 02-03% концентрованої сірчаної кислоти або 05-1% електроліту від акумулятора.

3. Обидві клеми обігрівача заднього скла підключіть до маси, а до приготовленої пензлику підключіть провід від позитивної клеми акумулятора. Змочуючи саморобний електрод у розчині, активно і безперервно натирайте їм місце обриву струмопровідного елемента. Ділянки з невеликим розривом ниток обігріву повністю затягуються міддю. На ділянках з великими розривами кінці струмоведучих ниток спочатку облудить паяльником і припаяйте перемичку з тонкого дроту. При виконанні робіт уникайте попадання розчину на одяг, щоб уникнути її псування. Процес проводите без зняття скла з автомобіля.

4. Для ремонту ниток обігріву за допомогою струмопровідного клею очистіть ремонтні ділянки небудь хорошим миючим засобом і знежирте спиртом. Відріжте шматок скотча і наклейте його так, щоб огородити місце застосування клею. Скотч повинен заходити на 1 см в сторони від місця пошкодження. Якщо клей двокомпонентний, приготуйте склеювальний склад згідно інструкції на упаковці. Наносьте склад тонким 2-мм шаром. Замість дерев'яної палички використовуйте пензлик або ватяну паличку. Через 30 хв після нанесення приберіть скотч....

Відповідь на запитання: Як полагодити обігрів заднього скла