Як полірувати після фарбування

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Полірування автомобіля після фарбування буває необхідна, якщо при непрофесійній обробці залишилися неглибокі подряпини, патьоки, шорсткості (ефект шагрені). За допомогою шкурки і спеціальних паст можна додати поверхням лиск. Знадобляться терпіння і вправність, і іноді варто відразу звернутися в автосервіс. Якщо ж ви вирішили оновити кузов своїми руками, спочатку уважно вивчіть етапи роботи - важливо все виконатиправильно і послідовно.

Вам знадобиться:
- Засоби індивідуального захисту;
- Очисні серветки;
- Наждак № 2000;
- Полірувальна машинка;
- Абразивна поліроль;
- Диски для машинки;
- Вода;
- Знежирювачах;
- Поліроль без абразиву.

Інструкція:
1. Починайте поліровку кузова не раніше, ніж після повного затвердіння нового лакофарбового покриття. Час витримки залежатиме від застосовуваного декоративного матеріалу, тому дізнайтеся його характеристики та дотримуйтеся рекомендаційвиробника. За практиці автосервісів, до полірування після фарбування приступають і через добу, і через 2-4 тижні.

2. Поставте машину в приміщенні, де будуть виключені протяги, пил і прямі сонячні промені. Все це може позначитися на результаті роботи: пил є додатковим абразивом і може сильно нашкодити косметичного ремонту, а несприятливі погодні умови не дадуть поліролі висохнути за належний час.

3. Пластикові частини авто захистіть малярським скотчем. Надягніть чисті гумові рукавички, спецодяг та респіратор. Обов'язково промийте всю поверхню автомобіля, при цьому не забудьте про всі приховані порожнини і виїмки.

4. Знежирте автомобіль перед поліровкою за допомогою спеціальних серветок, які не залишають ворсинок на поверхні. Одну змочіть знежирювачах (склад з магазину автокосметики), а інший насухо протріть кузов. Згодом не торкайтеся знежиреного кузова руками, не використовуйте силіконовий крем та інші жири. Пам'ятайте, що на жирову поверхню поліроль лягає погано!

5. Починайте поліровку автомобіля з шліфування. Запасіться терпінням, тому що це дуже копітка праця. Рекомендується використовувати водостійку дрібнозернисту наждачний папір № 2000 так як вона добре вирівнює і матує поверхні (при цьому знімає мінімум декоративного матеріалу). Перед застосуванням абразив треба розм'якшити - потримаєте шкурку в воді, поки вона не згорнеться в трубку.

6. Розділіть оброблювану поверхню на ділянки, потім по черзі працюйте над кожним. Для зручності можна відзначити скотчем кордону оброблюваних частин машини. Шліфуйте авто м'якими рухами вперед і назад (а не вкруговую!), Утримуючи шкурку під прямим кутом. У процесі роботи слід періодично змочувати поверхню водою. Працюйте, поки кузов не стане рівним, матовим.

7. Помийте відшліфований автомобіль і приступайте до так званої чорнової поліруванню. Для неї знадобляться спеціальні абразивні пасти. Вони можуть мати крупнозернистий, середньозернистий і дрібнозернистий абразив (№ № 123). Якщо у вас тверде декоративне покриття і є ушкодження у вигляді дрібних подряпин, можна послідовно використовувати всі номери або тільки № № 1 і 2; якщо ж пошкоджень практично немає, а лакофарбове покриття м'яке - використовуйте пасту № 3.

8. Проконсультуйтеся з продавцем магазину автохімії та автокосметики, він допоможе підібрати відповідні пастам круги для полірувальної машини.

9. Наприклад, ви використовуєте пасти-абразиви № № 1 і 2. Спочатку змочіть коло № 1 і нанесіть на кузов невелику кількість пасти цього ж номера. Робіть легкі рухи - спочатку по горизонталі, потім - по вертикалі. Починайте працювати на малих обертах машинки, а потім підвищте їх до 1500.

10. Час від часу обприскуйте оброблювану поверхню водою, але не перестарайтеся - інакше паста розтечеться по автомобілю. Коли поверхня буде рівномірно відполірована, повторіть всі маніпуляції з пастою № 2 і підходящим полірувальним кругом-це відкоригує похибки, що залишилися при первинній поліруванню.

11. Очистіть кузов від залишків абразиву серветками і починайте полірувати машину «по-білому», полірувальної пастою без додавання абразиву. При роботі не можна сильно тиснути на диск, щоб він не залишав слідів. Якщо ви все зробили правильно, то автомобіль придбає дзеркальний блиск, а вся його поверхня стане однорідною....

Відповідь на запитання: Як полірувати після фарбування