Як зберегти азалію

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Азаліями називають групу вічнозелених чагарників, що належать до роду рододендрон. Ці чагарники досить вимогливі до умов вирощування, погано переносять різку зміну температури і вологості повітря, реагуючи на стресові фактори скиданням листя і бутонів. Але постраждале рослину можна спробувати врятувати.

Вам знадобиться:
- «Епін-екстра»;
- «Циркон»;
- Деревне вугілля;
- Грунт для азалій.

Інструкція:
1. Незважаючи на те, що в зимовий період азалії потрібна знижена температура повітря, рослина, придбане взимку в квітковому магазині, може встигнути замерзнути в процесі транспортування. Щоб цього не сталося, помістіть горщик з квіткою в пакет, надійти пакет повітрям і зав'яжіть горловину. Для поліпшення термоізоляції поставте пакет в картонну коробку і заповніть м'ятою папером простір між пакетом і стінками коробки.

7. Якщо азалія підмерзли в процесі транспортування, обприскайте рослина препаратом «Епін-екстра». Вам буде потрібно п'ять літрів води і одна ампула препарату для приготування розчину. В процесі обприскування стежте, щоб рідина не потрапляла на квіти, а після обробки накрийте азалію прозорим поліетиленовим пакетом. Краю пакета можна притиснути до країв горщика гумкою або шнуром. Кожен день знімайте пакет і провітрюйте рослина.

3. Обробка «Епін-екстра» може допомогти азалії, яка почала скидати листя під впливом протягу, сухого повітря і різкої зміни освітленості.

4. Азалія може постраждати від нестачі вологи, швидко випаровується з непропорційно маленької горщика, в якому була придбана. Щоб цього не сталося, перевалів квітка в ємність трохи більшого розміру. Простір, що залишився між грудкою землі з корінням і стінками горщика, заповніть грунтом для азалій або сумішшю з частини піску, частини торфу і двох частин хвойної землі. Коренева шийка рослини після перевалки повинна залишитися на колишній висоті.

5. Якщо у пересадженого рослини почали чорніти листя, цілком можливо, що поверхнева коренева система чагарника виявилася пошкоджена. Це може статися і в результаті перезволоження. Така рослина рекомендують пересадити з повною заміною грунту і обрізанням пошкоджених коренів. Присипте зрізи порошком деревного вугілля і обріжте гілки азалії в тій же пропорції, що і кореневу систему.

6. Обприскайте рослина з обрізаними країнами розчином препарату «Циркон». На десять літрів води знадобиться один мілілітр препарату....

Відповідь на запитання: Як зберегти азалію