Як зварити хвіртку

Posted by Admin on 7-08-2013, 11:03 in Квартира і дача

Найпростішу хвіртку можна виготовити з профільної труби і профлиста. По дизайну вона, зрозуміло, поступиться декоративної хвіртки, прикрашеної кованим орнаментом, але по експлуатаційних властивостях і терміну служби виявиться цілком зіставною з нею. Не кажучи вже про те, що витрати на неї будуть мінімальними.

Вам знадобиться:
- Профнастил С10-1150;
- Профільна труба 25х40 мм;
- Профільна труба 60х60 мм;
- Зварювальний апарат;
- Електродриль;
- Болгарка;
- Саморізи;
- Навіси.

Інструкція:
1. Відріжте заготовки для хвіртки. З профільної труби 25х40 мм (для каркаса хвіртки):
• трубу довжиною 182 см - 2 шт.;
• трубу довжиною 80 см - 3 шт. З профільної труби 60х60 мм (для короба хвіртки):
• трубу довжиною 260 см - 2 шт.;
• трубу довжиною 81 см - 2 шт. Для облицювання двері заготовте лист профнастилу розмірами 85х200 см.

5. Покладіть на землю дві дошки довжиною не менше 2 м таким чином, щоб вони знаходилися в одній горизонтальній площині. Відстань між їх центрами повинно бути приблизно близько 80 см. Дошки послужать як рівного підстави, на якій буде здійснюватися зварювання хвіртки.

3. Покладіть на дошки заготовки для каркаса хвіртки і зваріть раму з двох поздовжніх труб (довжиною 182 см) і трьох поперечних (довжиною 80 см). Розміри каркаса повинні бути 80х190 см. Центральна поперечна труба повинна розташовуватися в середині рами. При зварюванні забезпечте перпендикулярність між поздовжніми і поперечними трубами.

4. Укладіть по периметру звареного каркаса заготовки для короба хвіртки - зверху поперечина довжиною 81 см, з боків дві стійки довжиною 260 см, знизу на відстані 10 см від нижньої труби каркаса другого поперечина довжиною 81 см. Щоб верхні поверхні всіх труб були в одній площині, підкладіть під каркас хвіртки шматки дощок товщиною 35 мм.

5. Встановіть праворуч між стійкою короби і рамою хвіртки два навіси в зімкнутому вигляді на відстані від верху і низу хвіртки 30 см. Навіси повинні бути встановлені таким чином, щоб полотно хвіртки вийшло знімним.

6. Забезпечте наступні зазори між коробом і каркасом хвіртки: зверху - 0 ліворуч - 2-5 мм. Зазор справа визначається товщиною навісів, він повинен бути трохи (на 1-2 мм) більше товщини навісів. Жорстко зафіксуйте конструкцію в такому положенні, придавивши її вантажами. Зваріть труби короби між собою, приваріть навіси до стійки і каркасу хвіртки.

7. Покладіть на раму хвіртки лист профнастилу. Виставте його таким чином, щоб напуск зверху і зліва по відношенню до рами був приблизно 5 см. Виріжте в профлиста праворуч два поглиблення під навіси глибиною 5-10 мм - таким чином, щоб права кромка листа розташовувалася на одній лінії з внутрішньою поверхнею стійки (в цьому випадку профнастил не буде заважати відкриванню хвіртки).

8. Просвердлите отвори в аркуші і каркасі хвіртки під установку саморезов. Прикріпіть аркуш до каркаса. Відстань між кріпленнями визначте, виходячи з особистих вимог до надійності конструкції - можна кріпити кожну хвилю профлиста, можна через одну. Кріплення профнастилу до серединної перемичці рами є необхідним.

9. Зніміть хвіртку з петель. Встановіть короб в необхідному місці забору, виконавши всі необхідні для цього роботи: буріння в землі отворів, установку в них стійок короби, заливку фундаменту. Навісьте хвіртку на петлі, встановіть на неї запор або замок, прикріпіть ручки....

Відповідь на запитання: Як зварити хвіртку