Як зварювати деталі

Posted by Admin on 19-08-2013, 11:23 in Квартира і дача

Зварювання - це процес утворення нероз'ємних з'єднань унаслідок виникнення між зварюваних матеріалами міжатомних зв'язків при їх нагріванні або деформировании. Зварюватися можуть не тільки метали, а й пластики. Найчастіше доводиться стикатися з електрозварюванням сталей і термозваркою пластиків.

Вам знадобиться:
- Зварювальний апарат для дугового електрозварювання;
- Газосварка;
- Зварювальні електроди;
- Зварювальний апарат для пластикових труб;
- Нагрівальний прилад (праска, електроплита і пр.).

Інструкція:
1. Щоб зварити звичайну вуглецеву сталь, включите зварювальний апарат у мережу. Встановіть то значення зварювального струму, яке відповідає товщині зварюваного металу і діаметру застосовуваних електродів. Діаметр використовуваних електродів повинен бути приблизно дорівнює товщині зварюваного металу. Для роботи з електродами 2 мм зварювальний струм повинен бути рівний 40-60 А, з електродами 25 мм - 80-100 А, з електродами 3 мм - 120-140 А. Підключіть провідник «земля» до зварюваної деталі, вставте в утримувач електрод. Привівши електрод в зіткнення з металом, запаліть дугу, відведіть електрод на 3-4 мм від деталі і, повільно переміщаючи його уздовж шва і здійснюючи коливальні рухи впоперек нього, здійсните зварювання деталі.

2. При зварюванні тонколистового металу (08-15 мм) підкладіть під стик зварюваних деталей сталеву смужку з такого ж металу або мідну пластину. Забезпечте щільне прилягання деталей до підкладки. Вставте в тримач електрод 2 мм, встановіть зварювальний струм 40-60 А. Здійснюйте зварювання переривчасто - запалюючи дугу, гасячи її через 2-3 секунди і запалюючи знову через ті ж 2-3 секунди. Переривчастим повинен бути і зварювальний шов - щоб уникнути жолоблення металу. Проваривши ділянку довжиною 15-20 мм, починайте варити в іншому місці, в подальшому поєднуючи розрізнені шви в один суцільний шов.

3. Один з видів зварювання нержавіючих сталей здійснюється зварювальним апаратом постійного струму і спеціальними електродами для нержавійки. Тримач підключається до зажиму (+). Техніка зварювання в цьому випадку нічим не відрізняється від зварювання звичайної вуглецевої сталі. Однак існують і інші способи, істотно відрізняються від традиційного.

4. Газове зварювання застосовується в основному для тонкостінних виробів. Тепло, необхідне для плавлення сталі, отримують спалюванням в пальнику кисню і горючого газу. Для здійснення зварювання необхідно розпалити пальник і відрегулювати факел горіння до потрібних параметрів, орієнтуючись на колір полум'я і форму факела. Потім полум'я пальника направляється на стик деталей, що з'єднуються і присадного дроту. Розплавляючись, вони утворюють зварний шов. Щоб якісно варити газозварювання, необхідно мати певний навик.

5. Легко зварюються вироби з поліетилену та поліпропілену. Існує безліч пристроїв для зварювання листових і об'ємних виробів з полімерів. Зокрема, для зварювання поліетиленової плівки випускаються зварювальні апарати з гарячим клином, які зварюють листи з допомогою двох роликів, прижимающих плівку до нагрітого клину. Однак зварити листи з поліетилену і труби з поліпропілену можна і без спеціального обладнання: можна скористатися звичайною праскою. Покладіть зварювані листи один на одного, накрийте краю, Які належить зварити, папером. Нагрійте праску до температури 250-300 ° C і проведіть його кутом по папері - зі швидкістю близько 3-5 см /сек. Щоб підібрати потрібну швидкість руху праски, потренуйтеся на шматочках.

6. За допомогою праски можна зварювати і поліпропіленові труби встик. Притисніть торці з'єднуються труб до дзеркала нагрітого до 260 ° C праски і потримайте їх у цьому положенні деякий час. Коли краю труб почнуть плавитися, притисніть їх один до одного і зафіксуйте в такому положенні, поки вони не охолонуть. Щоб з'єднувати труби з гарантованою якістю, потрібно застосовувати спеціальні пристрої для зварювання полімерних труб....

Відповідь на запитання: Як зварювати деталі