Як поліпшити опалення ваз 2109

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Авто

Опалювач автомобіля ВАЗ-2109 як правило, не розподіляє гаряче повітря рівномірно на лобове скло і в ноги. Його модернізація, проведена на моделі ВАЗ-2114 не вирішила цієї проблеми. Тому вирішувати цю задачу кожному власникові доведеться самостійно.

Вам знадобиться:
- Бітопласт і пінопласт;
- Акриловий або силіконовий герметик;
- Набір ключів і викруток;
- Охолоджуюча рідина і ємність для її збору;
- Лист алюмінію або міді

Інструкція:
1. Злийте охолоджуючу рідину в окремий посуд. Для цього відкрийте пластмасовий кран-баранчик, розташований внизу радіатора, близько генератора. Залишилася в радіаторі нагрівника охолоджуючу рідину видаліть з допомогою шматка шланга і воронки. Зніміть повітроводи і зверніть увагу на неспіввісність отворів, розташованих в панелі з соплами пічки. Якщо величина перекосу більше 50%, підпиляєте нагрівник салону.

3. Зніміть панель приладів, попередньо промарковані фломастером або кольоровим скотчем роз'єми лампочок і вимикачів. Зніміть кермо, підрульові перемикачі і облицювання рульової колонки. Після цього демонтуйте обігрівач. Для цього відкрутіть 4 гайки М10 акуратно від'єднавши роз'єм масового дроти на дальній правій. Від'єднайте всі роз'єми на корпусі отопітеля, в тому числі роз'єми живлення ламп освітлення і перемикачів швидкості.

3. Зніміть шланги радіатора і засувку тросика у краника пічки. Вийміть опалювач, відвернувши 2 гвинти вентилятора. При цьому подбайте про збереження підп'ятника і гумових шайб. Зніміть радіатор отопітеля, відвернувши 3 болти. Будьте обережні - у ньому може залишатися охолоджуюча рідина.

4. Виготовте турбулізатори. Стандартні турбулізатори (завіхрітелі) - це пластикові спіралі, що збільшують тепловіддачу радіатора. Вони повинні встановлюватися на заводі, але часто їх просто немає. Для самостійного виготовлення завихрителей наріжте мідні або алюмінієві пластинки шириною 6 мм і товщиною 15 мм. Одну сторону платівки затисніть в дрилі, іншу в лещатах і закрутіть в спіраль.

5. Огляньте нижню стінку обігрівача і переконайтеся, що вона не має деформацій, порушень цілісності, зсувів та інших дефектів. Визначити цілісність ви можете, заглянувши в отвір для установки радіатора. Після цього розберіть опалювач, роз'єднавши корпус на дві половини. Для цього викруткою відкрийте защіпки і відверніть гвинт під центральним соплом. Після цього зніміть важелі управління заслінками.

6. Оцініть стан внутрішньої поверхні обігрівача. Відшарувалися поролон підклейте і додайте кілька смуг Бітопласт. Останній розташовуйте так, щоб при крайньому положенні заслінок корпус був максимально герметичним. Правильно відрегулюйте центральну заслінку.

7. Перед складанням нагрівника змастіть консистентним мастилом кріпильні місця заслінок. Поєднуючи половинки корпусу обігрівача, нанесіть акриловий або силіконовий герметик на поверхні роз'єму. Зберіть опалювач в порядку, зворотному порядку розбирання. При наявності деформації на нижній ребристою стінці, заповніть герметиком щілину, що виникла при з'єднанні половинок.

8. Між радіатором і корпусом отопітеля не повинно бути зазорів. Стандартна поролонова смужка не виробляє особливого ефекту. Тому в місцях з'єднання корпусу з радіатором приклейте Бітопласт. Отбалансіруйте крильчатку вентилятора, досвідченим шляхом намотуючи дріт на лопаті. Провід проведіть крізь гумову заглушку в корпусі печі. Сітка кожуха вентилятора, що захищає нагрівник від листя швидко засмічується і заважає надходженню повітря. Прийнявши рішення про її марності, видаліть сітку.

9. Відрегулюйте хід заслінок, враховуючи що заводське регулювання неякісна. При цьому керуйтеся тим, що важелі повинні мати чітку фіксацію в крайніх положеннях, особливо важелі центральної і головною заслінки. Регулювання проводите за допомогою підбору положень обплетення. Після цього відрегулюйте кран отопітеля. Конструктивно передбачене або неповне відкриття крана, або його неповне закриття. Виберіть положення, при якому кран не до кінця закривається.

10. Змастіть герметиком шланги і трубки радіатора перед їх установкою. Використовуйте тільки нові хомути. Після остаточного складання, заливки охолоджуючої рідини і прогріву двигуна до робочої температури, підтягніть хомути ще раз. Перед установкою панелі приладів, наклейте на вхідні отвори сопів пінопласт і Бітопласт і зробіть в них отвори з достатнім запасом....

Відповідь на запитання: Як поліпшити опалення ваз 2109