Як зварити тонкий метал

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Квартира і дача

Тонку листову сталь найкраще варити газозварювання. У цьому випадку забезпечується більш високу якість зварного шва, ніж при електрозварювання. Проте якщо у вас вже є зварювальний інвертор і вам лише час від часу доводиться мати справу з тонколистовим металом, немає резону купувати обладнання для газозварювання. Приклавши певний старання, можна зварити тонкий метал і електрозварюванням.

Вам знадобиться:
апарат для електрозварювання, зварювальні електроди 2-3 мм, листова сталь товщиною 08-15 мм, мідна смуга.

Інструкція:
1. Зварювання тонкого металу внахлест Накладіть зварювані листи один на одного. Величина перекриття одного листа іншим залежить від рівності крайок. Вона повинна бути такою, щоб на всьому протязі стику забезпечувалося перекриття не менше 5 мм.
Досягніть щільного прилягання кромки верхнього листа до нижнього за допомогою струбцин або придавлюють вантажем. Зазор між листами повинен бути виключений, оскільки його наявність призведе до пропалювання верхнього листа.

2. Встановіть необхідну величину зварювального струму Величина струму залежить від товщини зварюваного металу і діаметра електрода. Для сталі товщиною 1 мм вона повинна становити 30-50 А. Менші значення приймаються для електрода 2 мм, більші - для електрода 3 мм.

3. Перед тим як приступити до зварювання самої деталі, потренуйтеся на аналогічному по товщині шматочку металу. Пробне зварювання дозволить точно підібрати величину зварювального струму, залежного не тільки від значень, встановлених на апараті, але і від напруги в мережі. Крім цього, пробна зварювання «налаштує» вашу власну реакцію, оскільки варити доведеться, постійно гасячи дугу і запалюючи її знову, і найменше зволікання з відсмикування електрода призведе до пропалювання дірки в металі.

4. Прихопіть листи один до одного. Прихват здійснюється короткими перемичками шва (близько 5-10 мм) з відстанню між ними 50-100 мм на всьому протязі стику. Ведіть зварювання з періодичним перериванням - гасячи дугу (відсмикування електрода) і швидко запалюючи її знову, щоб метал не встиг охолонути. Час безперервного горіння дуги залежить від товщини листа і сили струму. Для листа товщиною 1 мм і тонше воно повинне складати 1-3 секунд.

5. Зваріть листи повністю Варіть стик переривчастим швом, час від часу переміщаючи електрод в нову (холодну) зону стику. Це дозволить уникнути сильного жолоблення металу - особливо в тому випадку, якщо довжина стику порівняно велика (більше 200-250 мм). Чим менше довжина безперервного шва, тим менше жолоблення. Почніть варити з одного краю стику, потім перейдіть на інший край, потім переміститеся в центр і т.д.

6. Зварювання тонкого металу встик Досягніть мінімального зазору між кромками стали по всій довжині стику. Ідеальним випадком є повна відсутність зазору. Для зварювання тонкого металу встик скористайтеся допоміжної підкладкою, яка укладається під стик. Варити тонку (1 мм і тонше) сталь встик без підкладки досить складно, хоча при наявність зварювального інвертора і хороших (імпортних) електродів цілком можливо. Технологія самої зварки (підбір зварювального струму, використання прихватів, уривчастість і покрокові зварювання) залишається точно такий же, як і при зварці внахлест.

7. Зварювання зі сталевою не вбирається підкладкою Якщо конструкція деталі допускає наявність не вбирається підкладки, підкладіть під стик смужку стали такої ж товщини, як і основний аркуш шириною 13-15 мм. Забезпечте щільне прилягання до неї зварюваного металу. Така підкладка дозволить зварити деталь, навіть якщо в стику буде зазор кілька міліметрів. Підкладка в цьому випадку приварюється до деталі.

8. Зварювання з мідною підкладкою Якщо наявність видаляються підкладки неприпустимо, підкладіть під стик смужку з міді (чим товще, тим краще). Мідь буде відводити тепло і запобіжить пропалювання листів. Після закінчення зварювання видаліть підкладку.

9. Зварювання зі сталевою забирається підкладкою Якщо не видаляються підкладка недопустима, а мідної смуги немає, зваріть деталь зі сталевою підкладкою і акуратно видаліть її углошлифовальной машиною....

Відповідь на запитання: Як зварити тонкий метал