Як полірувати підлогу

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Пол, блискучий дзеркальною поверхнею, справляє чарівне враження. Не всяке підлогове покриття можна зробити подібним до дзеркала, проте навіть самий старий підлогу можна змусити перетворитися і заграти новими фарбами, якісно відполірував його.

Вам знадобиться:
- Мастика для натирання підлоги;
- Щітка для натирання підлог;
- Електрополотер;
- Шліфувальна машина;
- Грунтовка (ущільнювальна суміш) для бетонної підлоги;
- Шпаклівка для бетонної підлоги.

Інструкція:


1.
Полірування дерев'яних, лінолеумних, ламінатних підлог Полірування підлог за допомогою мастик має й інше, більш поширена назва - «натирання».
Ретельно очистіть підлогу від пилу і забруднень. У Залежно від матеріалу підлоги і виду забруднень можна використовувати різні способи очищення - прибирання пилососом, вологе прибирання з використанням миючих засобів, чищення органічними розчинниками. Головне, щоб підлога в підсумку був якісно очищений від усіх забруднень. Дайте йому час просохнути після вологого прибирання.

2. За допомогою шпателя, жорсткої щітки або тампона нанесіть на поверхню підлоги мастику, ретельно втираючи її в підлогу вздовж волокон (у випадку дерев'яної підлоги).
Основним компонентом мастик є віск, парафіносодержащіе речовини, натуральні та штучні масла (зокрема, талового масла - натуральна смола хвойних дерев). В залежності від складу мастики і матеріалу підлогового покриття може знадобитися одне або кілька нанесень. Іноді в проміжку між нанесеннями потрібно виконувати шліфовку статі. Точна технологія обробки мастикою, Час просушування і пр. викладені в інструкціях до конкретних полірувальним складам.

3. Відполіруйте (натріть) підлогу. Використовуйте для цього спеціальну щітку, шматок вовняної тканини (суконку) або найсучасніше і ефективний засіб - електрополотер. Можна застосувати і випробуваний «дідівський» метод - прикріпити щітку до взуття і натирати ногою.

4. Полірування бетонних підлог Очистіть поверхню бетону від пилу і бруду. Здійсніть попередню (грубу) шліфовку бетону шліфувальною машиною. Вона робиться для видалення старого покриття (якщо воно було нанесено) або цементного молочка - верхнього крихкого шару, що утворюється в бетонних покриттях після заливки. Видаліть продукти шліфування. Добре оброблений підлога повинна мати дрібнопористу поверхню. Вода, пролита на таку підлогу, швидко вбирається в бетон, утворюючи темну поверхню. Якщо рідина залишається на поверхні, значить обробка не доведена до кінця.

5. Закладіть тріщини в бетоні - якщо такі є. Для цього розправитися їх колом углошлифовальной машини - Просто проведіть обертовий диск по тріщині. Промажте її грунтовкою і зашпаклюйте спеціальним складом, призначеним під подальшу поліровку. Після затвердіння шпаклівки зачистіть її скребком урівень з іншою поверхнею.

6. Просочіть підлогу спеціальним ущільнювачем - рідиною, призначеної для ущільнення верхнього пористого шару бетону. Просочення зручно робити електричним або механічним пульверизатором.

7. Після висихання ущільнювача (час указується в інструкції до нього) здійсните полірування поверхні шліфувальною машиною. Спочатку проводиться попередня шліфовка, потім фінішна. Чистова поліровка відрізняється від попередньої параметрами застосовуваних абразивів і швидкістю обертання дисків. У першому випадку використовується абразив із зернистістю 300-400 (50-37 мкм), при фінішній поліровці - 1500-3000 (10-5 мкм).

8. Полірування гранітних і мармурових підлог Очистіть мармуровий або гранітний підлогу від забруднень. Здійсніть його шліфовку шліфувальною машиною. Як і при поліровці бетону, тут використовується попередня і фінішна шліфовка. Поліровка мармуру та граніту є повністю механізованої, в якості обробного матеріалу застосовуються алмазні абразиви.

9. У відношенні мармуру може застосовуватися так звана «хімічна поліровка». Це процес просочення поверхні кристалізатора - слабокислотні речовинами, які загоюють подряпини і тріщини і упрочняют поверхню. Після кристалізації значно поліпшується якість полірування, що виражається в дзеркальному блиску мармурової підлоги....

Відповідь на запитання: Як полірувати підлогу