Як поміняти задні гальмівні колодки на ВАЗ

Posted by Admin on 6-06-2013, 03:35 in Авто

При управлінні транспортним засобом можуть траплятимуться на дорозі різні непередбачені ситуації. Щоб уникнути важких наслідків, слід тримати в справному стані гальмівну систему. Слід регулярно проводити їй ревізію і огляд, так як від цього, нерідко, залежить ваша і чуже життя.

Інструкція:
1. Піддягніть викруткою гумову заглушку, яка встановлена в металевому пилозахисні щиті. Вийміть заглушку з щита. Задні колодки слід замінювати на автомобілях ВАЗ 211021112112 при товщині накладок менше 15 мм. У цьому випадку буде відбуватися надмірний хід поршнів гальмівного циліндра, що веде до його протечке.

2. Встановіть для заміни колодок автомобіль на підйомник або оглядову яму. Також можливо проводити ремонтні роботи і на рівному майданчику. Зніміть заднє колесо і ослабте трос приводу стоянкової гальмової системи. Ключем "на 12" відверніть два направляючих штифта. Іноді вони можуть бути з дюймовим шестигранником розміром 7 мм.

3. Провертати рівномірно гальмівний барабан, б'ючи по його торця через дерев'яну наставку. На направляючу поверхню перед цим нанесіть "рідкий ключ" установки барабана. Також удари допускається проводити через монтажну лопатку або молоток. При їх вчиненні дотримуйтесь рівномірність центрування барабана відносно настановної поверхні.

4. Зніміть гальмівний барабан. Від'єднайте викруткою від колодки кінець верхньої стяжної пружини. Зніміть пружину. Виведіть викруткою направляючу пружину із зачеплення з колодкою. Від'єднайте нижні стяжні пружину, зніміть передню колодку. Зніміть нижні стяжні пружину. Зніміть розтискні планку. Від'єднайте від задньої гальмівної колодки направляючу пружину, виведіть з наконечника троса важіль ручного приводу колодок.

5. Витягніть для заміни з отвору щита гальмівного механізму направляючу пружину колодки. Расшплінтуйте вісь важеля ручного приводу колодок. Вийми вісь і переставте важіль на нову колодку. Зашплінтуйте вісь.

6. Встановіть у зворотній послідовності нові колодки. Щоб було зручніше при зборці направляючої пружини з колодкою, зачепите за гачок пружини шнур або дріт довжиною близько 50 см. Натягніть пружину і вставте її кінець в отвір колодки. Витягніть шнур або проводок. Відрегулюйте стояночную гальмівну систему після установки нових гальмівних колодок....

Відповідь на запитання: Як поміняти задні гальмівні колодки на ВАЗ