Як зашити труби гіпсокартоном

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Водопровідні і каналізаційні труби необхідні в квартирі, вони забезпечують нам комфортне життя. Однак навіть самий байдужий до естетики людина не зважиться стверджувати, що вони прикрашають наше житло. Відомий спосіб обшивки труб гіпсокартоном справляється зі своїм завданням цілком успішно - неестетичні труби ховаються від погляду. На жаль, у цього методу є недолік, а саме - стає неможливий легкий доступ дотрубам. Однак від цього недоліку можна позбутися, застосувавши інший спосіб обшивки труб.

Вам знадобиться:
Профіль направляючий ПН 50-40 гіпсокартон ГКЛ товщиною 65 мм, сталева смуга 20х4 електродриль зі свердлом 4 саморізи, викрутка, пилка по металу, ножиці по металу, шпалерний ніж, болти М4 з гайками, голчастий валик.

Інструкція:
1. Суть методу полягає в тому, що гіпсокартон не кріпиться наглухо до стіни, а утворює знімний короб, який можна легко знімати і встановлювати назад. Форма короба може бути квадратної або овальної. Остання є більш кращою, оскільки займає менше місця, економить гіпсокартон і виглядає привабливіше. Короб в цьому випадку представляє собою сегмент циліндричної поверхні.
Виготовлення каркасу короби
При обшивці труб, що проходять вертикально в кутку приміщення, виготовляється каркас з 2-х профілів, що йдуть з обох сторін труб, і ряду смуг у формі півкола, що з'єднують профілі між собою.
Притулите два профілі потрібної довжини до стін з двох сторін труб і зафіксуйте їх в такому положення. Заміряйте гнучкої рулеткою відстань між профілями по дузі.
Відріжте необхідну кількість заготовок із сталевої смуги 20х4. Їх довжина повинна дорівнювати заміряних відстані з невеликим запасом, а число вибирається з таким розрахунком, щоб відстань між ними в каркасі не перевищувало 30-ти см.
Надайте одній смузі форму півкола, звертаючи увагу на те, щоб вигин був плавним. Подгоните її форму і розміри «по місцю». Для цього прикладіть смугу до профілів. Її краю повинні щільно прилягати до полиць профілів зсередини, а труби не повинні торкатися смуги на всьому протязі своєї довжини.
Зігніть всі інші заготовки за формою першою. Просвердлите в їх кінцях по одному отвору для з'єднання з профілем.
З'єднайте профілі із зігнутими смугами болтами М4. В результаті повинен вийти каркас короби, профілі якого щільно прилягають до стін, а зігнуті смуги огинають труби. Якщо щільного прилягання немає, добийтеся його, підгинаючи або розгинаючи ту чи іншу смугу.

2. Обшивка каркаса гіпсокартоном
Відріжте шпалерним ножем від листа гіпсокартону смугу шириною, рівною довжині вигнутих смуг каркаса з невеликим запасом. Покладіть її на рівну поверхню і прокатайте голчастим валиком. Протягом 5-10 хвилин гарненько змочуйте поверхню гіпсокартону водою, поки він не просочиться нею.
Покладіть смугу перфорованою стороною на каркас короби, вирівняйте одну сторону з направляючою, притисніть її планкою по всій довжині і затисніть планку двома струбцинами. Не кваплячись, поступово і обережно за допомогою планки притискайте іншу сторону смуги до іншої направляючої. Коли вона повністю пригорнеться до неї, зафіксуйте гіпсокартон в такому положенні і залиште на добу висихати.
Прикріпіть висохлий гіпсокартон до каркасу за допомогою саморезов. Приміряйте короб до місця установки. При необхідності обріжте крайки гіпсокартону, забезпечуючи щільність прилягання до стін.

3. Установка короба
Прикріпіть короб на місце. Це можна зробити різними способами: за допомогою скотчу, рідких цвяхів або виконавши отвори в направляючих і повісивши їх на цвяхи, забиті в стіну - як це роблять, наприклад, з навісними шафками. Стик в місці прилягання короба до стіни можна заклеїти серпянкой і закрити за стандартною технологією, яка застосовується для обробки гіпсокартону. У будь-якому випадку при необхідності отримати доступ до труб можна легко зняти короб і так само легко прикріпити його назад....

Відповідь на запитання: Як зашити труби гіпсокартоном