Як помити шпалери

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Шпалери періодично покриваються шаром пилу, та й іншими видами забруднень. Добре, що шпалери можна мити, правда, не всі, а тільки вінілові, винилово-флізелінові, а от паперові мити небажано, якщо звичайно на них не нанесено спеціальне вологостійке напилення. Перш ніж приступати до вологій обробці стін, постарайтеся згадати, чи було на упаковці з рулонами написано, що вони вологостійкі, в іншому випадку ви можете зіпсувати шпалери.

Інструкція:
1. Якщо на шпалерах видно шар пилу, краще пропилососьте їх перед вологим прибиранням. Якщо почати мити відразу, то ви просто розмажете бруд, видалити яку потім буде дуже складно. Та й після очищення пилососом, можливо, що і мити їх не доведеться, оскільки найчастіше шпалери забруднюються пилом, яка легко видаляється таким способом. Не вмикайте пилосос на більшу потужність, якщо місцями шпалери погано проклеєні, вони можуть пом'ятися або зовсім відірватися.

2. Налийте в таз теплої води і додайте небагато рідкого порошку, миючого засіб для підлоги або посуду - на ваш вибір. Але робіть занадто мильний розчин, впоратися з утворилася піною буде складно. Якщо у вас шпалери пофарбовані, миючі засоби в воду додавати не можна, вони роз'їдаючи фарбу. Звичайний порошок використовувати небажано, він залишає білясті плями на стінах, які змиваються з великими труднощами.

3. Злегка змочіть губку в мильній воді і протріть шпалери. Намагайтеся мити швидко, інакше полотна шпалер занадто промокнуть і можуть місцями відклеїтися. Не змочуйте сильно стіни, особливо це стосується забарвлених шпалер. Якщо на них нанесена не вологостійка водоемульсійна фарба, мити їх не можна. У цьому випадку краще оновити колір, нанісши ще один шар покриття.

4. Після миття шпалер стежте за тим, щоб всі вікна і двері в приміщення були закриті. Якщо буде протяг, то велика ймовірність того, що шпалери просто відійдуть від стін. Слід уникати і впливу на непросохлої стіни тепловими приладами, тримайте обігрівач якнайдалі від тільки що помитий стіни.

5. Якщо у вас Замараєв паперові шпалери, які не можна піддавати миття, просто протріть їх злегка вологою ганчірочкою (майже сухий). Коли цей спосіб не приносить результатів, залишається одне - змінити шпалери. Також паперові види шпалер можна пилососити....

Відповідь на запитання: Як помити шпалери