Як зварювати алюміній

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Квартира і дача

Алюміній і його сплави широко використовують у зварних конструкціях різного призначення. До достоїнств цих конструкційних матеріалів можна віднести високу міцність, стійкість до корозії, малу щільність. За багатьма показниками сплави алюмінію істотно перевершують чавун і деякі види сталей, поступаючись лише сплавам титану і високолегованих сталей. При зварюванні алюмінію слід враховувати особливості, властиві цьому матеріалу.

Інструкція:
1. Зварюванні повинна передувати підготовка поверхонь, що з'єднуються. Зварювані кромки профілюють, з них видаляють забруднення і окиси. За допомогою органічних розчинників і лужних складів метал знежирюють і видаляють поверхневі чужорідні нашарування. В якості розчинника використовуйте уайт-спірит або технічний ацетон.

2. Плівку окислів видаляють за допомогою металевих щіток з дроту діаметром 01 мм і довжиною ворсу близько 30 мм. По закінченні зачистки кромки заново слід обробити розчинником. При зварюванні алюмінію в промислових масштабах поверхню деталей витравлюють. Після зачистки деталі, що підлягають зварюванню, можна зберігати не більше трьох годин.

3. Перед зварюванням деталей з алюмінієвих сплавів, що містять магній, кромки і торці деталей зачищають шабером. Для обробки присадного дроту після травлення слід проводити електрохімічне полірування.

4. При зварюванні алюмінію плавленням самим раціональним типом з'єднання будуть стикові. Окисні включення в металі швів усувають обробкою кромок із зворотного боку шва. При веденні точкової і шовного контактного зварювання використовуються з'єднання внахлест, при цьому співвідношення товщини зварюваних деталей не повинно перевищувати 1:2. Площі перетину алюмінієвих деталей в місці з'єднання повинні бути приблизно рівними.

5. Найбільш часто при з'єднанні деталей з алюмінію і його сплавів використовують наступні види зварювання: - Газова зварка;
- Ручна електродугова зварювання;
- Дугове зварювання покритими металевими електродами;
- Автоматична електродугова зварювання по шару флюсу;
- Дугове зварювання в середовищі захисних газів;
- Зварювання вольфрамовим електродом імпульсної дугою. Кожен з цих видів зварювання має свої переваги і недоліки, тому вибирати відповідний спосіб з'єднання алюмінієвих деталей слід, виходячи з конкретних умов і доступних вам технологічних можливостей....

Відповідь на запитання: Як зварювати алюміній