Як зварювати чавун

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Квартира і дача

Зварювання переважної більшості сталей в побутових умовах не представляє особливої праці за наявності відповідного обладнання і навичок. Необхідні зварювальні електроди підібрати зараз цілком можливо. Але якщо вам належить зварювати чавун, що є поряд зі сталлю одним з основних конструкційних матеріалів, то можуть виникнути певні складнощі.

Вам знадобиться:
Мідний дріт, залізний порошок або дрібні сталеві ошурки, розчинник, рідкий клей, зварювальний електрод, долото, зубило, свердло, наждачний папір

Інструкція:
1. Чавун являє собою залізовуглецевих сплавів з підвищеним вмістом вуглецю. Високий процентний вміст вуглецю в такому сплаві призводить до того, що вуглець у чавуні перебуває у вільному стані. Так, в сірому чавуні, найпоширенішому з інших його різновидів, вуглець існує у вигляді включень графіту. Це обумовлює його низьку пластичність і неміцність, він погано переносить зварювання.

2. Вважається, що зварюваність чавуну пов'язана з будовою структури чавуну в місці зламу. Чавуни з дрібнозернистим зламом світло-сірого кольору зварюються легше, ніж чавуни зі зламом темно-сірого кольору і володіє великою зернистістю. Не піддаються зварюванні чавуни, що піддавалися дії агресивного середовища і промаслені чавуни.

3. Низька якість звареного з'єднання при зварюванні чавуну пов'язано з інтенсивною загартуванням металу в зоні зварного шва. Фактично, мова йде про підвищення крихкості металу в зазначеній зоні. Це і є головна біда при зварюванні чавуну.

4. У промислових умовах електродугова зварювання чавуну здійснюється гарячим методом. У цьому випадку виробляють попередній інтенсивний нагрів деталей, що підлягають зварюванню. Існує і так званий холодний метод, коли зварювані деталі попередньо нагрівають не сильно або не нагрівають зовсім. При відсутності спеціального обладнання для нагріву холодне зварювання чавуну спеціальними електродами представляється більш підходящою.

5. Для виготовлення електродів, що дозволяють зварювати чавун, беруть відрізки мідного дроту діаметром 3-5 мм і довжиною приблизно 450 мм, зачищають їх наждачним папером і знежирюють органічним розчинником. Зі сталевих зварювальних електродів сколюють покриття, подрібнюють його і змішують з порошком заліза в рівних пропорціях. Підійдуть і дрібні сталеві тирсу. Все це перемішують з рідким склом. В отриману масу вертикально занурюють підготовлені раніше відрізки мідного дроту і повільно витягують з сметаноподібної маси. Надлишки повинні стекти. Електроди висушують і прожарюють (наприклад, у духовці).

6. За допомогою таких електродів ведуть зварювання короткою дугою. Обов'язково треба робити перерви в роботі для охолодження деталі. Шов для якості зварювання накладати слід короткими ділянками довжиною до 50 мм і проковувати після зварювання (це робиться для запобігання появи тріщин у звареному шві).

7. Слід враховувати, що перед початком зварювання завжди потрібно виконати підготовку кромок з'єднуються деталей і оброблення дефектів в місцях зварювання. Оброблення дефектних місць проводиться зубилом або свердлом до чистого металу....

Відповідь на запитання: Як зварювати чавун