Як полагодити меблі

Posted by Admin on 10-08-2013, 10:08 in Квартира і дача

В умовах домашньої майстерні великий і капітальний ремонт меблів може стати досить важким завданням. А ось впоратися з дрібними неприємностями і дефектами, що виникли при експлуатації м'яких або корпусних меблів досить просто. Такий дрібний ремонт допоможе повернути вашому дивану, стільця або коханому крісла естетичний вигляд.

Вам знадобиться:
- Ніж;
- Напилок;
- Молоток;
- Стамеска;
- Металева смуга;
- Столярний клей.

Інструкція:
1. Визначте вид поломки вашої меблів. Досить часто домашньому майстрові доводиться мати справу зі зламом дерев'яних частин. Причому, ламатися дерево може по-різному. Іноді має місце «чистий» перелом, Коли ділянки зламу рівні і гладкі, а підлягає склеюванню поверхню дуже мала. Зустрічається також кутовий перелом по лінії структури волокон, який усувається використанням розпірок.

2. У деяких випадках при переломі дерев'яних деталей утворюється нерівна поверхня з щербинами. Такий злам можна усунути з'єднанням за типом «гребінь-паз». Нанесіть столярний клей в достатній кількості на обидві сполучаються поверхні і міцно притисніть їх один до одного. Дуже мала кількість клею не дозволить деревині міцно схопитися, тому краще нанести клею трохи більше необхідного, а після з'єднання деталей видавити надлишок видалити.

3. При ремонті «чистого» або кутового перелому використовуйте розпірки і шпонки. Якщо, наприклад, мова йде про ніжці стільця, нанесіть клей в один отвір і на краю шпонки, яка в цей отвір вставляється. Після цього посадіть ніжку на своє місце із зусиллям; при необхідності використовуйте молоток.

4. Перевірте, наскільки міцно другий кінець шпонки входить у другий отвір, при необхідності напилком приберіть нерівності. Нанесіть клей на другий кінець шпонки. Потім щільно збийте елементи між собою і видаліть надлишки клею.

5. При кутовому розломі деревини скористайтеся металевою смужкою, наприклад, від дитячого конструктора. Підійде також тонка смуга, виконана з міцної деревини. На поверхні з'єднуваних виробів проробіть виїмку для смуги. З'єднайте деталі разом, промажте з'єднання клеєм і покладіть у своє гніздо смугу, що скріпляє деталі. На місце склеювання помістіть досить важкий вантаж....

Відповідь на запитання: Як полагодити меблі