Як полірувати лак

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Лакування меблів проводиться для того, щоб краще виділити текстуру і колір деревини. Особливо часто її використовують у виготовленні меблів. Але от щоб закріпити результат, її обов'язково потрібно після нанесення лаку відполірувати.

Вам знадобиться:
- Віск;
- Шелак;
- Спирт-денатурат;
- Політура;
- Оліфа;
- Скипидар;
- Губки або ганчірки.

Інструкція:
1. Поліруйте тільки добре просушену лаковану поверхню. Зазвичай це роблять спиртом. Але у випадку, коли застосовувалося нітролаковое покриття, використовують полірувальну пасту і полірувальну воду. Застосовують такий метод обробки і закріплення лаку при обробці мелкослойного деревини: клена, тиса, червоного дерева і чинара.

2. Справляєте поліровку за наступною схемою: спочатку нанесіть політуру за допомогою спеціальних тампонів тонкими шарами. Повторіть цю процедуру тричі, чекаючи кожного разу підсихання покриття. Першу порцію наносите густим шаром, потім відшліфуйте пемзою або спеціальним порошком на її основі до появи блиску. Після сушіть протягом 3 діб. Далі потрібно нанести другу порцію матеріалу, але вже без шліфування, для того щоб домогтися рівного блиску. До того ж ця частина полірування повинна ще й усунути всі дрібні шорсткості на деревині. Сушать її близько 5 днів. Третю порцію наносите у вигляді рідкої політури, яка доводить поверхню до дзеркального блиску. Після все остаточно відполіруйте звичайним спиртом без політури.

3. Можна для полірування меблів використовувати також не тільки спирт, але ще і масло, віск і шелак. Так наприклад, льняне масло (натуральна оліфа) в поєднанні зі скипидаром особливо добре підходить для обробки твердих порід дерева, наприклад, дуба. Втирати його потрібно до тих пір, поки воно не перестане вбиратися. Потім його необхідно залишити на кілька годин, після закінчення яких надлишки необхідно видалити.

4. Якщо ви хочете використовувати віск для поліровки своїх меблів, то нанесіть його прямо поверх дерева. Найкраще для цих цілей підійде бджолиний віск, змішаний зі скипидаром до стану м'якої пасти. Нанесіть його товстим шаром і дайте висохнути. А вже після відполіруйте до блиску.

5. При обробці лакованих меблів шелаком виходить особливо гарний блиск, проте працювати з ним досить складно. І пам'ятайте, що поверхню, оброблену шелаком, потрібно захищати від впливу сонячних променів (він від них тріскається) і від попадання на неї спирту (він розчиняє покриття). Поліровку з шелаку потрібно наносити швидкими круговими рухами. Якщо він погано всмоктується, то змішайте матеріал з оліфою. Сохне шелак звичайно протягом доби. Після чого поверхню потрібно акуратно і в міру протерти спиртом-денатуратом....

Відповідь на запитання: Як полірувати лак