Як зберегти букет

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Дарувати і отримувати квіти надзвичайно приємно. Існує повір'я, що букет, дарований людиною, яка має щирі почуття, простоїть довше інших. Але одного кохання для продовження життя букета явно недостатньо. Щоб милуватися ним довгий час, потрібно виконувати щоденні процедури, які майже для всіх квітів однакові. Так які дії потрібно здійснювати?

Інструкція:
1. Спочатку відокремте різні квіти в букеті один від одного. На жаль, більшість квітів - егоїсти, які не терплять сусідства. Троянди і гвоздики - відомі антагоністи. Також не можна ставити поряд нарциси та тюльпани. Маргаритки, волошки або маки - з ліліями. Є квіти, які згубно впливають на інші. Це конвалія, примули, запашний горошок, резеда.

2. Потім квіти потрібно реанімувати. Поки вони їхали від магазину до вас, встигли випробувати найсильніший стрес, Будучи відлученими від води. Крім того в холодну пору року букет відчуває і тепловий шок. Заносити квіти відразу з холоду в тепле приміщення не можна. Після обробки поставте їх в прохолодне місце. Можна навіть в холодильнику.

3. Отже, приберіть упаковку, Відсортуйте квіти, обріжте все листя і шипи, які будуть нижче рівня води, щоб вона не загнивала. Потім під проточною водою, або опустивши квіти в тазик, поновіть зрізи гострою бритвою. Деревні стебла (троянда, бузок) необхідно розщепити і вставити сірник, щоб збільшилася площа вбирання. У порожнисті стебла (жоржини) впорскують воду шприцом, а кінчик заліплюють. Всі рослини, що випускають молочний сік (мак) потрібно кінчиком стебла занурити в окріп, або підпалити його запальничкою. Якщо ви обробите таким чином квіти, то їх можна буде поставити в букет до інших, так як молочний сік більше не буде отруювати їх існування.

4. Стебло гербери, тюльпани швидко в'яне, тому його фіксують папером або дротом у пластиковій оплітці. Альтернативним варіантом для таких кольорів буде довга прозора ваза-пробірка, на горлечко якої буде спиратися сама квітка.

5. Ваза, в якій буде стояти букет повинна бути стерильною. Для цього, її промивають розчином марганцівки. Вода повинна бути відстояною або кип'яченою, але в ідеалі використовують талу воду. Рівень води у вазі з герберами, ірисами або фрези повинен бути мінімальний. Найбільше люблять воду гвоздики, флокси, дельфініуми, скабіози, жоржини і нарциси. Трояндам або хризантемам достатньо половини висоти води в 10 см.

6. Квітам потрібно не тільки пити, але і є. У воду для букета додайте комплексне добриво, яким ви поливаєте свої домашні квіти. Якщо його немає, то в 1 літр води насипте 1 ст. л. цукру. Але так як солодка вода стане живильним середовищем і для бактерій, то в неї потрібно додати і антисептик: пару таблеток активованого вугілля, шматочок срібла, пральний порошок на кінчику ножа, пару кристаликів марганцівки. Крім цукру в воду треба покласти лимонну або аскорбінову кислоту.

7. Не забувайте оновлювати воду і зрізи щодня, а вазу мити з милом і марганцівкою. Тоді ваш букет буде залишатися свіжим дуже довго....

Відповідь на запитання: Як зберегти букет