Як очистити емальовану каструлю

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Квартира і дача

Каструля з емальованим покриттям є на кухні в будь-якої господині. Адже саме в такому посуді виходять самі смачні та корисні страви. Але, на жаль, така каструля має істотний мінус - емаль найменш стійка до пригорянню їжі. На ній також дуже часто з'являються стійкі забруднення. Покриває емаль поступається впливу фарбувальних продуктів, і ось вже на чистій поверхні каструлі з'являються плями. Однак не варто відразу падати духом, емальовану каструлю можна очистити. Для видалення з неї плям і пригоріла їжі існує кілька способів.

Вам знадобиться:
- Нейлонова або м'яка абразивна губка;
- Сода;
- Будь миючий засіб;
- Оцтова есенція;
- Яблучні і грушеві очищення.

Інструкція:
1. Чистити каструлю з емальованим покриттям починайте тільки після її повного остигання. Викладіть всю готову їжу з даної ємності ложкою і дайте посуді охолонути.

2. При несильному пригорання пищи залийте каструлю невеликою кількістю теплої води. Залиште її замочують протягом 10-15 хвилин. Після чого потріть емалеву поверхню вручну нейлонової або м'якою абразивною губкою. Акуратно відтирати прилиплі шматочки їжі. Якщо шар їжі був великим, і частина його ближче до дна відмокнути не встигла, повторно залийте його водою і залиште ще на 5 хвилин. При необхідності використовуйте для очищення каструлі соду і мильний розчин будь-якого миючого засобу. Після чого остаточно промийте каструлю теплою проточною водою з губкою.

3. Наявність патьоків і плям на емалі говорить про фарбуванні верхнього шару покриття каструлі різними речовинами. Це можуть бути іржаві плями від ложок або плодово-ягідна фарба. У будь-якому випадку обробіть спочатку забруднені місця оцтовою есенцією. На м'яку ганчірочку налийте столову ложку неконцентрированной оцту, який є на кухні будь-якої господині. М'яко потріть плями, потім ретельно сполосніть посуд великою кількістю води.

4. При наявності не просто плям, а забруднень великої площі по всьому стінок емальованої каструлі, краще прокип'ятити в ній відвар з яблук і груш. Залийте в каструлю води стільки, щоб вона покривала всі забруднення на стінках, і покладіть туди ж грушеві і яблучні очищення. Прокип'ятіть воду протягом 15 хвилин - каструля відбілити. Таким же чином допоможе освітлити стінки зварена в емальованій каструлі звичайна рисова каша....

Відповідь на запитання: Як очистити емальовану каструлю