Як полагодити чайник

Posted by Admin on 7-02-2014, 01:18 in Квартира і дача

Чайник - неодмінний атрибут кухонного господарства в будь-якій сім'ї. Сучасні електричні чайники в більшості своїй цілком надійні і довговічні - при належному поводженні з ними. Але якщо раптом ваш електроприлад відмовив, чи можна його полагодити своїми руками?
Вам знадобиться:
Тестер або мультиметр

Інструкція:
1. У сучасних електричних чайниках найчастіше застосовуються електронагрівачі трубчастого типу. Кінці нагрівача виводяться на колодку, розміщену на бічній поверхні корпуси чайника. Зрозуміло, типи нагрівальних елементів можуть відрізнятися один від одного.

2. Перш за все, слід пам'ятати, що електроприлади для нагріву і кип'ятіння води не можна включати в мережу без цієї самої води. Порушення цього правила неминуче веде до перегорання нагрівального елемента і поломки корпусу чайника.

3. Нерідко можна спостерігати, як господиня заливає воду в порожній чайник, вже включений в електричну мережу. Робити це також категорично не рекомендується. Спочатку залийте в чайник воду, причому, саме ту кількість, яка потрібна. Практично всі чайники мають на корпусі шкалу, яка вказує мінімальне і максимальне допустиме кількість води. Недотримання цих норм може з часом вивести чайник з ладу.

4. Особливість нагрівального елемента в тому, що при частому використанні води, що містить традиційний для нашої водопровідної мережі набір мікроелементів, його періодично необхідно очищати від накипу. Очищення нагрівального елемента проводите за допомогою спеціально призначених для цього хімічних реагентів. Не можна зчищати накип шляхом зіскоблювання, це призведе до псування електроприладу.

5. Якщо ваш раптово відмовив чайник експлуатувався правильно і не має видимих слідів несправностей на корпусі або нагрівальному елементі, то можлива причина поломки може полягати в обриві дротів електричного шнура.

6. Відключіть чайник від мережі і перевірте справність електричного з'єднання між висновками вилки шнура. Місце ймовірного обриву можна знайти, використовуючи тестер. Така несправність усувається шляхом відновлення електричного з'єднання або заміною шнура на справний.

7. Якщо ж поломка безпосередньо пов'язана з виходом з ладу нагрівального елемента, не потрібно намагатися провести ремонт самостійно. Для цього потрібна певна кваліфікація. Врахуйте, що недбало виконаний ремонт електроприладу може обернутися великими і дорогими неприємностями. Для усунення серйозних поломок слід віднести чайник до сервісного центру....

Відповідь на запитання: Як полагодити чайник