Як очистити емальований посуд

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Квартира і дача

Завжди приємно займатися приготуванням їжі в зручній, красивій посуді. Емальовані каструлі, сотейники, чайники та кавоварки радують господинь різноманіттям форм, забарвлень і малюнків. Регулярний правильний догляд за ними допоможе надовго зберегти «молодість» кухонного начиння.

Вам знадобиться:
- М'яка губка;
- Господарська серветка з віскози та поліестеру;
- Чистячий засіб;
- Сода питна;
- Персоль;
- Оцтова есенція;
- Сіль;
- Мило;
- Очищення від груш і яблук.

Інструкція:
1. Мийте посуд м'якою губкою із застосуванням миючого засобу.

6. Приготуйте розчин питної соди і промийте їм поверхню посуду. Після цього промийте посуд і протріть сухим рушником.

3. Візьміть дрібну сіль і питну соду. М'якою губкою ретельно почистіть ними посуд.

4. Налийте в каструлю теплу воду з милом і губкою вимийте посуд. Ретельно обполосніть її від залишків мильного розчину.

5. Жирну поверхню посуду чистите губкою з питною содою і милом. Обполосніть водою.

6. Якщо на дні емальованого посуду є пригорілі їжа, налийте туди води, Додайте в неї питну соду або насичений розчин солі. Залиште на 6-8 годин. Потім прокип'ятіть цей розчин в посуді. Промийте і обполосніть її.

7. Потемнілу від тривалого використання посуд можна чистити персоль. Налийте в посуд гарячу воду, покладіть в неї чайну ложку персоль (або одну таблетку) і кип'ятіть не менш години. Потім гарячою водою з милом промийте посуд і обполосніть її.

8. Налийте в посуд воду. Покладіть в неї очистки від груш і яблук. Воду з очищеннями кип'ятіть не менш 15 хвилин. Поверхня стане білою.

9. Прокип'ятіть в посуді воду із слабким розчином оцту. Якщо на стінках посуду утворився накип, прокип'ятіть в ній воду з двома чайними ложками оцтової есенції. Потім вимийте її губкою з теплою водою.

10. Для очищення потемнілого зсередини кавника візьміть 2-3 часточки лимона, покладіть їх на дно і залийте водою. Прокип'ятіть воду протягом 5 хвилин. Ретельно обполосніть кавник. Якщо на поверхні посуду є плями, візьміть господарську серветку з віскози з поліестером, умочіть в харчову соду і почистіть посуд....

Відповідь на запитання: Як очистити емальований посуд