Як поліпшити кислий грунт

Posted by Admin on 1-07-2013, 15:26 in Квартира і дача

Стан грунту, в тому числі її кислотність, має першорядне значення для врожаю. Власникам садів і городів, яким не пощастило мати родючу, добре структуровану землю, доводиться самостійно займатися її поліпшенням.

Інструкція:
1. На одному і тому ж садовій ділянці можуть рости культури, які віддають перевагу кислим грунтам, нейтральні або слаболужні. Тому доцільно розділити ділянку на зони і проводити обробку грунту в Залежно від того, яку культуру ви плануєте тут вирощувати.

4. Кислі грунти воліють щавель, картопля, Чорниця, рододендрони. На помірно кислих добре себе почувають малина, полуниця, агрус, томати, морква, гарбуз. Горох, квасоля, шипшина, цибуля, огірки потребують слабокислих і нейтральних грунтах. А ось смородина всіх видів, будь-яка капуста, їдальня буряк будуть добре рости на землі з слабощелочнойреакцією.

3. Існують непрямі ознаки високої кислотності грунту, наприклад, ріст бур'янів-індикаторів подорожника, жовтцю, хвоща, кінського щавлю, поповник. На слабокислих і нейтральних грунтах ростуть пирій, в'юнок польовий, конюшина.

4. Точно ступінь закислення грунту можна визначити за допомогою спеціального приладу, який визначає pH-реакцію. Такі прилади продаються в спеціалізованих магазинах для садівників. Чим нижче pH, тим вище кислотність грунту.

5. Нейтралізувати реакцію грунту можна за допомогою гашеного вапна, крейди, доломітового борошна або золи. Якщо pH
6 fff7647dfslm На піщаних і супіщаних грунтах для пониження кислотності краще використовувати доломітове борошно. Вона не тільки нейтралізує pH, але і збагачує землю кальцієм і магнієм.

7. Не варто вносити гній одночасно з вапном або золою, тому при цьому азот перетворюється в аміак і випаровується, що, природно, знижує ефективність органічного добрива. Щоб уникнути цього, вапно порозсипайте рівномірно по площі ділянки і закладіть її граблями в грунт. Потім внесіть гній і перекопайте землю під штик лопати....

Відповідь на запитання: Як поліпшити кислий грунт