Як поливати, заощаджуючи час, сили і воду

Posted by Admin on 11-04-2014, 07:08 in Квартира і дача

Доглядаючи за рослинами в саду і городі, не забувайте їх регулярно поїти. Економлячи воду, не поливайте сильним струменем, яка може розмити грунт, деформувати листя і оголити коріння.

Вам знадобиться:
- Мульча;
- Шматок пластикової труби, заповненої гравієм;
- Поліетиленова плівка;
- Садовий шланг;
- Насадка з регулятором натиску води.

Інструкція:
1. В першу чергу поливайте ті рослини, які цього найбільше потребують. До них відносяться контейнерні культури в теплицях або оранжереях. Пам'ятайте, що недавно посаджені і ще неукоренівшіеся рослини не отримують достатньо води з глибинного грунту. Вони харчуються з поверхневих шарів грунту з бистроіспаряющейся вологою. Рясно поливайте латук, шпинат, горох, квасоля, томати.

6. Заощаджуючи свої сили і час, використовуйте в якості мульчі (речовин, що покривають верхній шар грунту і зберігають його вологість), водозберігаючі матеріали: сіно, солому, тирсу, гній, листя, компост. Якщо мульча складається з дрібних частинок, достатній шар в 4-5 см. Застосовуючи більш пухкі речовини (наприклад, солому), збільште товщину покриття до 10-15 см.

3. Періодично ретельно просочуйте грунт водою. Не думайте, що короткочасні поливи економлять воду і ваш час. Проливаючи тільки верхній шар, ви не перешкоджаєте швидкому випаровуванню вологи. Рослини не отримують її в достатній кількості і доводиться часто повторювати процедуру.

4. Поливайте ввечері або в похмурий день, уникаючи втрат вологи при випаровуванні і зберігаючи листя культур від опіків. Саджаючи дерево або чагарник, закопайте шматок пластикової труби, заповнивши його гравієм. Направте нижній кінець на кореневу систему, а верхній залиште на поверхні. Цей нехитрий спосіб дозволить вам точково доставляти воду до коріння рослин.

5. Застосовуючи горщики з пористого матеріалу або плетені підвісні корзини, оберніть їх внутрішню поверхню поліетиленом, залишивши лише дренажні отвори. Це допоможе вам уникнути втрати вологи через бічні сторони контейнерів.

6. Використовуйте об'ємні ящики, що вміщають більше компосту і рідше вимагають поливу. Володіючи колекцією невеликих горщиків, згрупуйте їх. Посухостійкі рослини розташуєте в сонячних місцях, наприклад в патіо. Зменшуючи випаровування, замульчуйте поверхню гравієм або каменями.

7. Для ручної подачі води до важкодоступних ділянках саду або оранжереї з контейнерними рослинами, використовуйте пластиковий шланг. Економлячи воду і свої сили, обладнайте лінію поливу насадкою з регулятором натиску води....

Відповідь на запитання: Як поливати, заощаджуючи час, сили і воду