Як поліпшити важкі і заболочені грунти

Posted by Admin on 23-06-2014, 22:07 in Квартира і дача

Багатство врожаю на дачі в значній мірі залежить від складу грунту. Кожен дачник повинен знати особливості грунту на своїй ділянці. Ви можете перевірити це старовинним способом. Візьміть жменю землі і спробуйте скачати кульку. Якщо він розсипається, грунт піщаний, якщо кулька сформувався, але зробити з нього циліндр не вдається, - грунт супіщаний. Якщо циліндр сформувався, але при згинанні тріскається, - передвами суглинок, а якщо вийшли і кулька, і циліндрик, і джгутики, і колечка, то значить, на вашій ділянці важкі глинисті і заболочені грунти, які слід покращувати.

Вам знадобиться:
- Зола або вапно;
- Тирса, хвоя, пісок, суха трава.

Інструкція:
1. Викосили ретельно всю траву, так вам буде значно легше обробляти землю. Коли з травою буде покінчено, перекопайте ділянка, Але не як це робиться зазвичай - на штик лопати. Важкі глинисті і заболочені грунти не перекопують глибоко, тому що коріння рослин дерев і чагарників у великій кількості поширені у верхньому шарі на глибині 10-12 см.

5. Понизьте рівень грунтових вод на 15-20 см. Іноді цього буває достатньо, щоб «полегшити» грунт. Прокопали дренажні або водовідвідні канави. Ви можете також «підняти» ділянку, насипавши шар родючої землі або піску в тих місцях, де плануєте проводити посадки дерев і чагарників або формувати грядки.

3. Важкі і заболочені грунти чуйні на внесення вапна і деревної золи. Після перекопки розсипте золу з розрахунку 1 склянка на 1 кв. метр землі (допустимо і більше). Така добавка не тільки нейтралізує кисле середовище грунту і покращує її структуру, але й забезпечує поживними речовинами. Якщо немає золи, внесіть речовини, що містять вапно - мелену крейду, доломіт, карбідну вапно та ін Кращий час внесення золи і вапна - осінь, час затяжних дощів, що забезпечують поступове проникнення добавок у грунт.

4. Покращують стан важких і заболочених грунтів різні рослинні відходи - тирса, хвоя, суха трава (без насіння рослин). Такі добавки вважаються кращими засобами підвищення родючості важких грунтів, тому що, по-перше, вони роблять землю пухкої, а по-друге, постачають харчування коренів протягом тривалого часу, тому розкладаються повільно.

5. На важких і заболочених грунтах слід приділяти підвищене увагу боротьбі з бур'янами. Чому це так важливо? Тому, що коріння бур'янистих рослин ще більше склеюють і без того щільний грунт. Звільнена ж від них земля значно краще прогрівається сонцем, швидше висихає після дощів, в результаті кисень в неї проникає глибше, забезпечуючи гарний розвиток коренів. Слід знати, що на важких грунтах бур'яни необхідно прибирати навіть на міжряддях. Їх можна не перекопувати, а просто соскребать рослини гострої сапкою.

6. Важкі і заболочені грунти найкраще перекопувати в серпні або на початку вересня, щоб до наступного сезону вони неквапливо «зріли». Справа в тому, що скопана земля після перекопки утворює на поверхні брили те саме кам'яним - тверді, жорсткі. Але чим довше вони стикаються з киснем, тим розсипчасті стає їх верхній шар. Саме тому зорана земля повинна якомога довше до снігу залишатися обдувається. При весняній перекопуванні слід орієнтуватися на ранні терміни: ледь земля розмерзнеться і трохи підсохне, так і копати можна....

Відповідь на запитання: Як поліпшити важкі і заболочені грунти