Як зберегти вологу в грунті

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Для росту і правильного розвитку рослинам необхідна волога. Досвідчені садівники вважають, що збереження вологи в грунті набагато важливіше додаткових поливів. Основні способи збереження вологи полягають у розпушуванні грунту і мульчуванні.

Вам знадобиться:
- Поліетиленова плівка;
- Нетканий мульчирующий матеріал;
- Мульча.

Інструкція:
1. Одним з найвідоміших способів затримати в грунті вологу після дощу або поливу є розпушування, яке іноді називають сухим поливом. Рихлять землю для того, щоб зруйнувати кірку, що утворюється при висиханні грунту, і капіляри, по яких волога піднімається до поверхні землі.

2. Грунт під деревами в плодовому саду рекомендують рихлити три-чотири рази за літо. Грядки з рослинами, коренева система яких набагато коротше коренів плодових дерев і чагарників, слід акуратно рихлити після кожного поливу. Розпушування можна поєднати з видаленням бур'янів.

3. Зменшити випаровування вологи можна, прикривши грунт нетканим матеріалом або мульчей. Звичайно, можна затримати вологу, накривши землю поліетиленовою плівкою, але цей спосіб використовується, в основному, при пророщування насіння. Плівка не пропускає не тільки воду, а й повітря.

4. Якщо ви використовуєте плівку для затримання вологи в грунті, час від часу знімайте її, щоб провітрити посадки і полити рослини. У спеку температура повітря і грунту під таким покривним матеріалом різко підвищується, що позначається на зелених насадженнях не найсприятливішим чином.

5. Неткані мульчуючі матеріали, на відміну від поліетиленової плівки, добре пропускають повітря, затримуючи при цьому вологу в землі. Розправте нетканий матеріал на грядці і закріпіть його краю.

6. Зробіть хрестоподібні надрізи в тих місцях, куди збираєтеся посадити рослини. Якщо на грядці вирощується однорічна культура, видаліть укривной матеріал з землі після збирання врожаю. На грядках з багаторічними рослинами такий матеріал прослужить близько п'яти років.

7. Для затримання вологи в грунті часто застосуються мульчування за допомогою сипучих матеріалів. Після того як навесні просохне поверхню грунту, подрихліте землю і посипте її мульчирующим матеріалом. Шар мульчі повинен бути від шести до десяти сантиметрів завтовшки. На пристовбурних колах дерев і чагарників цей шар можна залишити до осені і потім перекопати разом із землею. Шар мульчі, використаний на посадках суниці, після збирання врожаю слід знімати з грядок.

8. В якості пухкої мульчі можна використовувати торф, тирсу, хвою, тріску, деревну кору, шкаралупу кедрових горіхів і кокосовий субстрат....

Відповідь на запитання: Як зберегти вологу в грунті