Як зберегти плетисті троянди

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

У зимовий час багаторічні садові рослини впадають в «сплячку», щоб вже влітку радувати вас новими прекрасними квітами. Але щоб «сплячка» не стала для рослини згубною, до неї потрібно підготуватися заздалегідь. Особливо варто приділити увагу плетистих трояндам, які в силу своїх розмірів і шипів викликають масу труднощів.

Вам знадобиться:
-Лапник;
-Пінопласт;
-Целофан;
-Рукавички;
-Засіб від мишей;
-Калійне чи фосфорне добриво.

Інструкція:
1. Питанням збереження плетистой троянди необхідно потурбуватися задовго до зими. Для початку не забувайте, що вже з кінця літа можна зрізати квіти. Це викликає у троянди дозрівання нових паростків, які до зими не встигають дозріти і гинуть. На жаль, їх загибель часто тягне і втрату всього куща.

2. Вже з початком осені починайте рідше поливати й удобрювати плетистих троянду. Так вона сама поступово почне «засипати», не відчуваючи стресу при перших заморозках. Азотисті і гнойові добрива викликають посилений ріст, який шкідливий троянді перед початком періоду спокою.

3. Перед початком заморозків видаліть з куща залишилися листя. Їх потрібно зривати акуратно, зверху вниз. Все листя необхідно прибрати подалі від куща, щоб запобігти поширенню грибка і цвілі. Свіжі пагони з молоденькими листочками потрібно обрізати. Це допоможе кущу зберегти корисні пластичні речовини до наступного сезону.

4. Отже, підготовчі роботи виконані. Для успішної зимівлі необхідно укрити кущ плетистой троянди. Оптимальна погода для цього - суха і сонячна. Попередньо підгодуєте рослина фосфорним або калійним добривом, але без домішок азоту. А для того, щоб в період зимівлі троянда не піддавалася грибних захворювань, її можна обприскати спеціальним 3% розчином бордоської рідини. Якщо такого розчину немає, то можна в 10 л води змішати 300 г господарського мила і 30 г мідного купоросу.

5. Само укриття відбувається наступним чином: місце, де будуть знаходитися пагони троянди, необхідно розпушити і покрити лапником. Всі пагони зв'яжіть капронової ниткою і пригніть на це місце. Зафіксуйте палицями або кілками. Пригинання необхідно здійснювати в декілька етапів, оскільки пагони можуть зламатися і загнити. Зверху покладіть ще кілька гілок лапника і укрийте целофаном, фанерою або пінопластом, міцно прикріпивши укриття до землі....

Відповідь на запитання: Як зберегти плетисті троянди