Як зберегти моркву взимку

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

У зимовий і весняний час року організму особливо не вистачає корисної клітковини і вітамінів. Тому зовсім не зайвим буде на столі салат зі свіжої моркви. Але як зберегти моркву взимку? Цей коренеплід дуже примхливий до умов зберігання.

Інструкція:
1. Морква викопати вилами з вологого грунту. Якщо грунт сухий, то напередодні ввечері її треба полити.
Не треба намагатися очистити коренеплоди, щоб не завдати їм механічних пошкоджень.
Не слід їх також мити перед закладанням на зберігання, оскільки це прискорює розвиток хвороб

2. Бадилля необхідно обрізати біля самої основи коренеплоду, врівень з головкою.

3. Обсушите морква в тіні, під навісом. Якщо залишити на відкритому сонці, то вона може подвялі, що не сприяє тривалому зберіганню.

4. У якості сховища краще всього використовувати підвальне приміщення, в якому підтримується температура повітря не вище +4 градусів і вологість близько 90%. При температурі +5 градусів і вище морква починає проростати. Складіть морква в ящики і пересипте її вологим піском так, щоб коренеплоди не стикалися один з одним. Щоб захистити врожай від хвороб, в пісок треба додати крейду або добре гашене вапно (приблизно 1-2% від об'єму піску).
З плином часу верхній шар піску необхідно зволожувати.

5. Менш трудомісткий спосіб зберігання моркви - в поліетиленових мішках на 40-50 кг (під цукру). У мішках проробіть кілька отворів, діаметром 1 см, для виходу надмірного вуглекислого газу, укладіть моркву і зав'яжіть мотузкою.
Мішки помістіть в сховище.

6. Для кращої збереження моркви використовуйте лушпиння від ріпчастої лука, Або у вигляді водного настою (перед укладанням морква їм сприснути і висушити на повітрі), або в сухому вигляді лушпиння пересипте з коренеплодами.

7. Морквина до весни залишається соковитою і здоровою, якщо засипати її на зберігання разом з картоплею.

8. Періодично необхідно перебирати моркву і видаляти коренеплоди, які почали гнити.

9. Якщо у вас немає підвалу, то невелика кількість моркви (8-10 кг) можна зберігати в картонній коробці або в перфорованому поліетиленовому пакеті.
Укладіть коренеплоди в ряди по 15-20 штук і між шарами покладіть по одному кореневища хрону. Хрін діє в даному випадку як антисептик, захищаючи ваш урожай від захворювань.

10. Коробку або пакет поставте в саме прохолодне місце у вашому будинку і не забувайте також час від часу видаляти овочі, які почали псуватися....

Відповідь на запитання: Як зберегти моркву взимку