Як зберегти грунт

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Зберегти грунт на дачній ділянці можна, дотримуючись правил агротехніки культур, своєчасно вносячи органічні і мінеральні добрива, ізвесткуя, періодично дозволяючи землі «відпочивати». Такий грунт щорічно буде радувати власників, сприяючи отриманню добрих врожаїв.

Вам знадобиться:
Лопата, добрива, лійка, вода, компостна земля, рослини-сидерати, дренаж.

Інструкція:
1. Вносьте щорічно органічні добрива. Щоб зберегти грунт на присадибній ділянці, восени краще використовувати свіжий гній, змішаний з соломою або опалим листям, а навесні - компостну землю. Для правильного приготування компостної землі краще зробити дерев'яні висувні ящики розміром приблизно півтора - два кубічних метри. В якості захисту від загнивання деревини, обейте їх подвійним шаром щільної парникової плівки.

2. Формуйте компост за рахунок рослинних і харчових залишків, які 3-4 рази за літо слід перешаровуються свіжим гноєм, рихлити, а при сухій і жаркій погоді - зволожувати. Через рік все це перепріє і вийде відмінна компостна земля - Одне з кращих добрив, що забезпечують збереження грунту.

3. Захищайте супіски від вимивання корисних речовин. Для цього раз на 2-3 роки додавайте до них суху глину. Важкі глинисті грунти також необхідно окультурювати. Для них найкращими ліками стане внесення озерного піску, який сприятливо впливає на структуру такої землі.

4. Передбачте дренажний шар, щоб захистити таку ділянку від весняного затоплення. Знявши родючу землю, насипте шар керамзиту або іншого схожого матеріалу. При відсутності можливості сформуйте дренажний шар за допомогою подрібненого будівельного сміття: кори дерев, тріски, сучків і т.п. Пару років він буде захищати грунт від зайвого скупчування води, а потім перегниє і стане хорошим органічним добривом.

5. Залишайте ту чи іншу частину ділянки «Відпочивати». Робити це рекомендується один раз на п'ять - шість років. Або нічого на ній не саджайте, або посадіть сидерати - рослини, не тільки захищають грунт від виснаження, але і поповнюють запас поживних речовин. Справа в тому, що такі культури, як боби, квасоля, зелений горох, вика, люпин, висаджені з осені або ранньою весною, в середині літа скошуються. Надземна частина разом з корінням зашпаровується в грунт на глибину штиря лопати. Багаті азотистими речовинами, а також іншими мінералами та мікроелементами, вони дозволяють землі максимально швидко відновити сили для нових врожаїв....

Відповідь на запитання: Як зберегти грунт