Як звалити дерево

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Квартира і дача

Перед проведенням будівельних робіт на ділянці необхідно спочатку визначити його межі і розчистити його, зваливши непотрібні дерева, видаливши чагарник і пні. Щоб звалити дерево, втім, необхідно володіти певними знаннями і навичками. Якщо ви підійдете до валці дерев відповідально, то зможете вберегти себе від можливих травм і зайвих зусиль.

Вам знадобиться:
Пила, сокира, мотузка, трос, лом

Інструкція:
1. Видалити з ділянки дерева необхідно до початку будівельних робіт. Щоб звалити дерево з товщиною стовбура більше 30 см, має сенс запросити професійного лісоруба. Слід знати, що валити дерево в певному напрямі потрібно, підрубав або підпиляти його спочатку з того боку, куди воно повинне впасти, а потім - з протилежного боку.

2. Відомо кілька способів підрубування дерев: прямий, Спрощений, вусом, двома рядами. Прямий підруб простий і відносно безпечний. Глибина підрубування при цьому повинна дорівнювати чверті діаметра дерева, а відстань між площинами підрубування повинна дорівнювати приблизно 07 діаметра стовбура. Підрубав дерево, його спилюють. Площина спилювання повинна розташовуватися перпендикулярно осі дерева.

3. У дерев, які сильно нахилені, виробляють підруб вусом з боку нахилу дерева. Глибина підрубування при цьому повинна дорівнювати третини діаметра стовбура.

4. Можлива ситуація, коли площа ділянки або знаходяться на ньому будівлі не дозволяють звалити дерево повністю. У цьому випадку його рубають по частинах.

5. При валку дерев на відстані 30 м від дерева не повинно бути сторонніх людей. Заборонено залишати підрубане і не допіленное до кінця дерево. Не валять дерева під час грози чи сильного вітру. Якщо в безпосередній близькості від дерева розташована лінія електропередач або зв'язку, То самостійно валити дерево не рекомендується.

6. Зваливши дерево, його очищають від сучків. Починати рубку рекомендується з комля. Сучки складають у окреме місце, адже вони можуть стати в нагоді для господарських потреб.

7. Пні, що залишилися після того, як дерева повалені, обкопують, а коріння при цьому поступово перерубують. Потім за допомогою ломика або металевої труби пні потрібно висмикнути і перекинути. Дуже великі за розміром пні слід корчувати за допомогою трактора. Ще один спосіб позбутися від пнів - випалити їх. Але цю процедуру не рекомендується виконувати любителю....

Відповідь на запитання: Як звалити дерево