Як зберегти саджанці до посадки

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Так склалося, що самі свіжі і гарні саджанці надходять в магазини і садові центри в кінці січня - в лютому. А найкращий час для посадки в середній смузі Росії - це час з кінця квітня до початку червня. Як же зберегти саджанці до висадки?
Вам знадобиться:
Саджанці,
Вологийпісок
Розчин діамантової зелені
Поліетиленова плівка
Секатор

Інструкція:
1. Перевірка саджанців перед закладкою на зберігання.
Огляньте куплені саджанці. Це дуже важливий момент, і від нього залежить те, як приживеться саджанець надалі. Якщо нирки вже рушили в зростання, але не виросли більше ніж на 1-2 см, то такі саджанці можна просто укласти на зберігання в прохолодне місце. Побурілі і висохлі втечі, а також втечі з ознаками грибкового ураження, обріжте секатором до здорової тканини. Обріжте також занадто довгі пагони. Зрізи замажте звичайної зеленкою. Перевірте кореневу систему. Довгі і пошкоджені коріння укоротіть. Якщо коріння пересохли, їх можна злегка змочити. Після цього кореневий кому загорніть у вологу тканину. У саджанців троянд обов'язково перевірте місце щеплення. Якщо воно знаходиться дуже високо і не захищене парафіном, трохи змочіть його з пульверизатора і обмотайте місце щеплення поліетиленом.

2. Упаковка саджанців.
Загорніть саджанці в тонку поліетиленову плівку. Обов'язково виконайте в плівці кілька отворів. В умовах повної герметичності саджанці легко можуть загнити, навіть при прохолодній температурі. Зверху саджанці оберніть газетним папером. Газети закріпіть гумками. Після цього саджанці можна скласти в пластиковий контейнер і помістити на зберігання.

3. Зберігання.
Головною умовою збереження саджанців протягом трьох - чотирьох місяців є помірна вологість і дотримання температурного режиму. Таким умовам відповідає зберігання саджанців на нижній полиці холодильника або в темному погребі. Необхідна температура це температура близько нуля градусів. При цій температурі рослини як би впадають в сплячку і можуть зберігатися досить довго. Головне не діставайте рослини, укладені на зберігання. Не треба розкривати плівку кожну тиждень, щоб переконатися, що все в порядку. Досить перевірити стан нирок один раз на місяць, і зробити це потрібно дуже акуратно.

4. Зберігання великих саджанців.
Великі саджанці, наприклад смородину, яблуні або декоративні чагарники, в холодильнику зберігати не вийде. Їх найкраще зберігати в підвалі при температурі 0 + 2 градуси. Укладіть рослини в ящики з піском. Кореневу систему не розгортайте, а гілки просто присипте вологим піском, щоб не пересихали нирки.

5. Зберігання кореневищних багаторічників.
Трав'янисті багаторічники типу хост, лілійників, флоксів до посадки зберігають у підвалі в ящиках, пересипавши вологим піском. Так само можна зберігати цибулини і бульби. Пісок відмінний консервант....

Відповідь на запитання: Як зберегти саджанці до посадки