Як поливати квіти

Posted by Admin on 2-06-2014, 00:12 in Квартира і дача

Успіх кімнатного квітництва залежить від багатьох складових: правильного вибору рослин, повітряно-теплових умов кімнат, достатності мінерального живлення. І, безумовно, грамотного поливу.

Інструкція:
1. Воду можна уподібнити крові рослини. Саме вона, надходячи в рослинний організм через кореневу систему, розчиняє в собі мінеральні солі землі і живить рослина. Життя кімнатної рослини має свої фази. Вода в кожній споживається по-різному. Період спокою - полив помірний, період посиленого росту - води больше.Правільний полив - здорові квіти. Поливаючи квіти, пам'ятайте: листя «дихають» і випаровують воду. Завдяки цьому рослини можуть знизити свою температуру в спекотні дні і вберегтися від перегріву. Але при критично жаркій температурі коренева система не справляється із заповненням споживання води, і навіть посилений полив не вирішить проблеми. У такій ситуації два виходи: притінення квітів від прямого впливу сонця і їх обприскування (вічнозелені рослини обприскують і взимку).

2. При покупці грунтової суміші зверніть увагу на рекомендації по її використанню - відсилання до видами та сортами квітів. Правильно підібрана суміш оптимально утримує воду і регулює відтік її надлишків, що вберігає від перезволоження. А ось ущільнити, пилуватих «стара» земля з поганим дренажем може мати сухий верхній шар і сирої - нижній. Буває і навпаки: волога утримується в верхній частині, але не проникає до дна горщика.

3. Потреба в поливі горщиків квітів визначте за такими ознаками-параметрами.
1. Вага горщика: важкий - сира земля, полегшений - пересушена.
2. Колір землі: темна земля - з вологою, сірувата - значить пересохла.
3. Сухість грунту на дотик: кінчик пальця сухий після занурення на 1 см - полив потрібен.
• Лишайник і дрібний зелений мох на поверхні земляної суміші - свідчення нестачі сонячного світла і систематичного надлишку вологи.
• Якщо вологи в землі достатньо, при ударі клацанням стінки горщика видадуть глухий звук. Якщо суміш суха, звук буде дзвінким.

4. Уважно стежте за стабільністю стану земляного кома. Різкий перехід від надлишкового поливу до його призупинення шкідливий для квітів: вони можуть скинути і листя, і бутони.
Строго дозуйте полив у відповідності з сезоном року, часом доби, температурним режимом в кімнаті, допустимістю наявності води в піддоні.
• Рясно поливайте рослини влітку, помірно і «скудно» - взимку.
• Навесні, влітку поливайте квіти в будь половині дня, восени і взимку - вранці.
• Влітку воду в піддоні, що залишилася після ранкової поливання, припустимо залишити, а восени і взимку слід зливати.

5. Візьміть на замітку: т.зв. соковиті кімнатні рослини (алое, кактуси та інші) влітку вимагають щоденного поливу, а восени і взимку - два-три рази на тиждень (по мірі висихання земляної грудки).
Пам'ятайте: особливо чутливі квіти до правильності поливу в період закінчення росту і переходу до стану спокою - у вересні-жовтні. Надмірний полив в ці місяці може призвести навіть до загибелі рослин. В цей перехідний період (як правило, самий сирої для міських квартир - поки не підключено центральне опалення) поливати квіти потрібно навіть менше, ніж взимку....

Відповідь на запитання: Як поливати квіти