Як полагодити насос

Posted by Admin on 9-01-2014, 11:49 in Квартира і дача

У дачному господарстві без насоса не обійтися. Він потрібен і для поливання садових рослин, і для закачування води для інших господарських потреб. До цих пір серед дачників зберігає популярність вібраційний погружний насос типу «Малюк». Він дешевий, має гарну продуктивністю, може розвинути тиск, достатній для подачі води на значну відстань. Єдиний його мінус, мабуть, полягає в низькій надійності і частих поломках. Приступаємо до лагодження насоса.

Вам знадобиться:
Набір гайкових ключів, викрутка, молоток, тестер

Інструкція:
1. Починайте ремонт насоса з його розбирання. Відкрутіть чотири болти, якими стягнуті обидві половинки насоса. Не виключено, що за час експлуатації болти могли піддатися корозії, а тому не будуть відгвинчуватися досить легко. В крайньому випадку, особливо непіддатливі болти зріжте «болгаркою».

2. Очистіть рухливі частини насоса (поршень) і інші деталі внутрішнього устрою від нашарувань і можливих забруднень. Якщо причиною несправності стала згоріла обмотка, замініть її новою або перемотайте котушку. Силова котушка насоса залита водостійким складом, що нагадує епоксидну смолу. Вона досить легко вибивається з корпусу насоса.

3. Відбийте склад (компаунд) з сердечника і перемотайте котушку. При відсутності дроти підходящого перетину можете виготовити котушку, розраховану не на 220 В, а на іншу напругу. При цьому важливо лише зберегти потужність насоса, щоб він міг розвивати необхідне тягове зусилля.

4. За допомогою тестера перевірте справність електричного шнура. При наявності обриву укоротіть шнур або повністю замініть його на новий.

5. Після ремонту котушки зберіть насос. При збірці важливо вірно поєднати отвори для протоку води в центральній прокладці (вона виконана з гуми) і у верхній частині насоса. При збірці можна легко помилитися, оскільки частини насоса симетричні.

6. Здійснивши збірку насоса, випробуйте його у дії. При наявності зайвої вібрації або зміну шуму насоса затягніть кріпильні болти більш грунтовно....

Відповідь на запитання: Як полагодити насос