Як поміняти кран

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Квартира і дача

Заміна кухонного змішувача може знадобитися в разі, якщо кран вийшов з ладу, або ж просто захотілося змінити дизайн цього повсякденно необхідного пристрою. Зрозуміло, краще всього для заміни крана викликати сантехніка. Процес цей нескладний, однак непрофесійними діями кран нескладно вивести з ладу або просто порушити його зовнішній вигляд (навіть невеликі подряпини на блискучому новому крані здатні сильно затьмарити радість). Та й часу у професіонала заміна крана займе набагато менше.

Якщо ви все ж зважилися поміняти кран власними силами, скористайтеся наступною послідовністю кроків:

Переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти та матеріали. Це сам кран, який планується встановити, водопровідний ключ, пасатижі, викрутка, а також сальники або ущільнювачі, для заміни яких найчастіше і проводиться демонтаж крана і ФУМ-стрічка або інший ущільнювач для різьблення. Переривати роботу через відсутність потрібного інструменту вкрай неприємно, а якщо вона виробляється в темний час доби, то і швидко роздобути відсутній інструмент може бути проблематично. Що ж стосується ущільнювачів, то в сучасних кранах, як правило, використовуються керамічні ущільнювачі, термін служби яких може перевищувати термін експлуатації самого крана. А ось в більш старих моделях застосовувалися гумові ущільнювачі, які потрібно міняти досить часто.

Перекрийте воду в стояку. Якщо присутній і гаряче, і холодне водопостачання, перекрити необхідно обидва вентилі. Нехтування цим простим правилом може призвести до сумних наслідків і для вас, і для ваших сусідів знизу.

Відкручуючи з'єднання крана зазвичай доводиться прикладати досить велике зусилля, так як за роки експлуатації різьба внаслідок корозії може міцно схопитися. Будьте обережні: елементи кранів виготовляють, як правило, з латуні. Цей матеріал не схильний до корозії і красивий, проте досить м'який, так що необережними діями кран можна легко подряпати або зовсім зламати. Щоб поміняти кран без пошкоджень, захистіть відкручувати елементи тканиною, тоді ключ не залишить на них неакуратних подряпин.

Після завершення робіт не забудьте обережно відкрити вентилі в стояку для відновлення подачі води....

Відповідь на запитання: Як поміняти кран