Як поміняти колесо

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Авто

В дорозі може трапитися що завгодно, але найбільш частою проблемою різних марок автомобілів є прокол шини колеса. У машині завжди має бути передбачено запасне колесо. Процес заміни колеса спеціально полегшений для швидкої заміни, так як бувають ситуації, коли тривала зупинка на даній ділянці дороги заборонена.

Вам знадобиться:
Домкрат, запасне колесо, балонний ключ «на 19», насос.

Інструкція:
1. Для початку необхідно поставити автомобіль на ручне гальмо. Також бажано вичавити зчеплення і включити другу або третю швидкість, щоб додатково утримувати автомобіль. Для більшої впевненості, особливо, якщо автомобіль знаходиться на похилій дорозі, можна підкласти під колеса небудь важке (камені, цегла) проти можливого відкоту машини.

2. Потім необхідно послабити болти кріплення колеса. Робиться це за допомогою спеціального балонного ключа (зазвичай використовується балонний ключ «на 19»). На більшості марок автомобілів всього чотири таких болта, але на спортивних автомобілях їх може бути і більше. Первісне зусилля на ключ зазвичай подається ногою, а потім болти можна послабити і рукою. Головне не відкручувати болти на цьому етапі повністю.

3. Далі необхідно поддомкратіть машину з боку проколовшегося колеса. Для цього потрібно підставити складений домкрат під спеціально посилену частина днища автомобіля (поддомкратнік). Спочатку підтримуючи домкрат, необхідно почати його розкладати. Коли автомобіль щільно ляже на лапку домкрата, можна сміливо продовжити піднімати машину. Піднімати її необхідно до того моменту, поки колесо, яке підлягає заміні, не стане вільно обертатися (перевірити, прокрутивши його рукою).

4. Після того, як машина піднята, необхідно викрутити болти кріплення колеса (після ослаблення це можна зробити і рукою).

5. Потім необхідно зняти колесо з маточини.

6. Далі потрібно поставити запасне колесо. Воно повинне потрапити в дві направляючі.

7. Після цього необхідно закрутити наявні болти кріплення колеса (для початку можна від руки).

8. Опустити автомобіль (скласти домкрат).

9. Щільно закрутити болти кріплення колеса за допомогою балонного ключа (закручувати також можна ногою, але при цьому, не зірвавши різьбу).

10. У разі, якщо запасне колесо приспущені, необхідно підкачати його....

Відповідь на запитання: Як поміняти колесо