Як поміняти гальмівні колодки

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Авто

Не замінивши вчасно гальмівні колодки, ви ризикуєте в несподіваний момент залишитися "без гальм", а також значно пошкодити гальмівні диски, вартість яких у кілька разів вище колодок. Поміняти колодки можна самостійно.

Інструкція:
1. Встановіть автомобіль на рівну, не слизьку поверхню. Зніміть колесо, попередньо піднявши потрібну сторону автомобіля домкратом, піднявши гальмо стоянки і поставивши автомобіль на першу передачу. Для автомобілів з автоматичною коробкою передачі важіль перемикання переведіть у положення «P».

2. За допомогою щітки очистіть поверхню гальмівного супорта і огляньте його. Деякі виробники встановлюють в систему кріплення супорта спеціальну пружину, яка не дає колодкам «бовтатися» в супорті. Якщо така пружина мається - відіжміть її. Потім відкрутіть болт (або болти) кріплення супорта і відведіть супорт в сторону.

3. Тепер можна вийняти гальмівні колодки і відкривши капот автомобіля видалити трохи гальмівної рідини з бачка, щоб при стисненні гальмівних циліндрів, після установки нових колодок, рідина Не видаючи назовні. Зробити це можна за допомогою шприца, об'ємом 50-100мл. Після встановлення всіх гальмівних колодок рідину потрібно залити назад у бачок.

4. Тепер вставте нові гальмівні колодки, попередньо змастивши місце посадки графітовим мастилом. Для того щоб вставити колодки, буде потрібно віджати поршень супорта великий плоскою викруткою, поки він не встане на місце. Вставляйте нові колодки, затискайте пружину і збирайте супорт в зворотному порядку, не забуваючи закрутити болт (або болти) кріплення супорта.

5. Поставте на місце колесо, не забуваючи ретельно закрутити всі гайки (або шпильки). Після того, як вся процедура заміни решти гальмівних колодок залишиться позаду, залийте назад в бачок гальмівну рідину. Тепер вкрай важливо сісти в автомобіль, і натиснути кілька разів на гальмо, до тих пір, поки педаль не стане жорсткою. Так ви усунете утворилося в процесі заміни колодок простір між колодками, гальмівним диском і поршнем супорта....

Відповідь на запитання: Як поміняти гальмівні колодки