Як зберегти сторінку сайту

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Інтернет

Найчастіше в інтернет-просторі нам зустрічається те, що хотілося б зберегти на особистому комп'ютері: оригінальний рецепт, корисна стаття, цікаві ідеї по дизайну сайту. Саме в такі моменти знадобиться вміння зберегти веб-сторінку. Корисно це знати і тим, хто змушений заощаджувати інтернет-трафік.

Вам знадобиться:
- ПК з встановленим інтернет-браузером
- Доступ в інтернет
- Може знадобитися програма-графічний редактор

Інструкція:
1. Відкрийте сторінку сайту, яку ви хочете зберегти, за допомогою одного з веб-браузерів (наприклад, Opera, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome). Переконайтеся, що ви перебуваєте саме на тій сторінці, яка вам потрібна.

2. Знайдіть пункт меню «Зберегти як» або «Зберегти сторінку як». Найчастіше шукати його слід у меню «Файл» (клікніть по слову «Файл» зліва вгорі один раз лівою кнопкою миші, щоб побачити випадний Список Можливих дій). Однак у деяких браузерах знайти цей пункт меню досить-скрутно. Наприклад, якщо ви використовуєте Opera, спочатку доведеться зайти в меню, яке так і називається - «Меню» (червона Кнопка Зліва вгорі), знайти там пункт «Сторінка», а потім вже в ньому знайти підпункт «Зберегти як». Щоб зберегти інтернет-сторінку в браузері Google Chrome, треба зайти в меню інструментів (значок у вигляді гайкового ключа вгорі праворуч).

3. Якщо ви правильно виконали попередній крок, на екрані з'явиться діалогове віконце. Виберіть те місце на комп'ютері, куди ви хотіли б зберегти сторінку сайту. Вибрати потрібну папку ви зможете, клацнувши на стрілку-трикутник вгорі віконця або вибравши один із значків зліва.

4. Виберіть ім'я файлу, під яким буде збережена сторінка. Ви можете як залишити запропоноване комп'ютером ім'я, так і ввести в цьому рядку свою назву.

5. Задайте тип файлу, натиснувши на стрілочку у вигляді трикутника поряд з даним полем. Якщо вам треба зберегти сторінку повністю, щоб згодом вона відображалася «як є», виберіть тип файлу «Веб-сторінка, повністю». У такому разі на вашому ПК буде створений документ з розширенням. html і папка, що містить всі графічні елементи сторінки сайту. Саме цей спосіб використовується найчастіше. Вибір пункту меню «Один файл веб-архіву (*. Mht)" призведе до створення одного великого файлу, в якому теж будуть збережені всі картинки, але відкриватися він буде повільніше. Якщо важливий тільки текст, а зображення або відсутні, або не потрібні вам, використовуйте формат «Веб-сторінка, тільки HTML». Крім того, зберегти веб-сторінку можна й у текстовому файлі з розширенням. Txt. Однак, на відміну від перерахованих вище способів, в такому вигляді збережена сторінка сприймається гірше, тому в тексті залишаються всі рекламні заголовки і допоміжні підпису.

6. Іноді потрібно зберегти сторінку як картинку. Відкривши в браузері потрібну сторінку, натисніть клавіші Shift + Print Screen. Потім запустіть небудь графічний редактор, наприклад Paint, комбінацією клавіш Shift + Insert вставте отримане зображення і збережіть його. Але пам'ятайте, що при використанні цього способу, збережеться тільки та частина інтернет-сторінки, яка вміщається на екрані вашого монітора....

Відповідь на запитання: Як зберегти сторінку сайту