Як заспокоїти нерви перед іспитом

Posted by Admin on 5-06-2013, 22:13 in Освіта

Іспит по праву належить до одного з стресових подій у житті людини. Переживаючи за його підсумок, багато хто відчуває сильне нервове напруження, що є згубним для здоров'я та психіки людини. Щоб отримати позитивний результат, кожному здає необхідно відчувати себе спокійно і впевнено як на іспиті, так і до нього. Кілька психологічних вправ можуть допомогти вам відчути себе впевненіше.

Інструкція:
1. Позитивний настрой на іспит. Уявіть заздалегідь ситуацію, яка відбувається на іспиті, прокрутіть подумки всі шляхи вирішення. Обов'язково продумайте позитивний результат випробування. Згадайте всі попередні успішні випадки складання іспиту, подумайте, що з минулого досвіду ви можете застосувати зараз. До того ж, думаючи про минулі успіхи, ви маєте шанс повторити їх, адже таким чином ви програмуєте себе на удачу. Попросіть ваших близьких говорити вам тільки хороші слова і напуття. Впевненість рідних і друзів в позитивному результаті іспиту допоможе вам впоратися з хвилюванням і повірити в свої сили. Знаючи, що оточуючі люди люблять вас не за відмітку, отриману на іспиті, а просто за те, що ви є, ви зможете заспокоїтися і відчути себе впевненіше.

2. Допомогти вам впоратися зі стресом можуть також фізичні вправи і дії. Зробіть масаж рук або мочок вух, спробуйте розслабляти черзі напружені м'язи. Обов'язково виспіться напередодні іспиту, адже хороший відпочинок стане запорукою ясності розуму під час опитування. Напишіть шпаргалки, навіть якщо ви ними ніколи не користуєтеся. Усвідомлення того, що вони є, додасть вам упевненості і спокою, до того ж, під час написання ви задіюєте ще й механічну пам'ять.

3. Коли ви знаходитеся безпосередньо перед аудиторією або кабінетом, постарайтеся не піддаватися загальній паніці. Зробіть дихальну гімнастику, щоб заспокоїтися, привести до ладу думки і нерви. Вдихніть глибоко, уявіть, що повітря проходить крізь вас від голови до ніг, а потім різко видихніть. Уявіть, що разом з повітрям ви видихаєте всі проблеми. Покладіть руку на живіт, повільно вдихніть і так само видихніть. Розмірене дихання дозволить вам заспокоїтися. Повторіть вправу кілька разів.

4. Найголовніше - готуйтеся до іспиту. Вчіть потрібний матеріал не напередодні вночі, а розподіливши потроху на весь термін підготовки. Повторюйте пройдене. Влаштуйте з друзями або родичами міні-опитування, щоб зрозуміти, чи не залишився матеріал, на який ви не звернули увагу. Впевненіше всіх почуває себе людина, яка добре вивчив тему іспиту....

Відповідь на запитання: Як заспокоїти нерви перед іспитом