Як навчитися швидкому читанню

Posted by Admin on 10-06-2013, 22:31 in Освіта

Серед потоків інформації, якими переповнений сучасний світ, техніка швидкого читання стає дуже зручним навиком. Вона дає можливість швидко освоювати матеріал перед іспитами, в короткі терміни готуватися до конференцій, та й просто навчатися новому та удосконалювати свій розум.

Вам знадобиться:
Книги, комп'ютер.

Інструкція:
1. Читайте не поспішаючи. Збільшення швидкості не повинно згубно позначатися на розумінні прочитаного. Навчитися швидкому читанню неможливо, якщо людина не навчився робити це повільно, вдумливо. Читайте уважно, без поспіху, із задоволенням, не відволікаючись на сторонні думки.

6. Читайте без регресій. Коли людина читає неуважно, йому доводиться раз у раз пробігати очима прочитане, повертатися на кілька рядків назад. Такі перескакування і називають регресії. Їх слід уникати, адже повернення значно знижують швидкість читання, та й погано позначаються на будь-який інший роботі. Виробіть у собі звичку читати тільки вперед.

3. Читайте без промовляння. Коли дитина тільки освоює книги, він промовляє слова по складах. У дорослих людей зберігається звичка промовляння при читанні - хоч і не вголос. Звучання внутрішнього голосу може супроводжуватися малопомітною артикуляцією, рухами пальців. Але все це заважає збільшувати темпи читання. Справа в тому, що швидкість людського розуміння у багато разів перевищує швидкість його внутрішнього голосу. Щоб позбавитися від «внутрішнього читця», можна включати музику. Не сприймайте її просто як фон - вслухайся в мелодію і слова, підспівуйте. Можна, читаючи книгу, вимовляти скоромовки або читати вірші, Отстукивать ритм, друкувати на комп'ютері, слухати новини. Звичайно, не забувайте при цьому виникають у написане.

4. Розширюйте полі свого зору. Швидке читання засноване на тому, що людина читає цілком весь рядок, абзац або навіть сторінку, не зупиняючись на окремих словах і буквах. Тому щоб навчитися швидкому читанню, потрібно розвивати периферійний зір. Традиційне вправа для цього виглядає наступним чином. Нанесіть в центрі чистого аркуша зелену крапку. Зафіксуйте на ній погляд і одночасно спробуйте побачити всю сторінку цілком. Виконуйте цю вправу перед сном, а вдень, гуляючи по вулиці, направляйте погляд вперед, боковим зором прагнучи розрізнити якнайбільше деталей. Поступово ваші очі перестануть бігати зигзагами від кінця рядка до початку наступного. Погляд буде плавно рухатися зверху вниз.

5. Відзначайте головне і пропускайте несуттєве. Швидке читання - це ще і техніка прискореної обробки інформації. Якщо за короткий термін прочитати потрібно багато чого, немає сенсу вникати в кожну строчку. Навчившись пробігати очима сторінку «по вертикалі», вам буде легко відкинути повтори інформації, несуттєві приклади, відступу від теми. А ось на особливо значимої інформації слід призупинитися, виділити основну думку і аргументи, її доводять. Так, читаючи зі швидкістю 3000 і більше знаків на хвилину, ви не пропустите нічого важливого....

Відповідь на запитання: Як навчитися швидкому читанню