Як поліпшити грамотність

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Освіта

Вважається, що людину можна назвати грамотним в тому випадку, коли він знає всі правила російської мови. Тим не менше, нерідко люди, ніколи не вчили правил, пишуть без помилок, а ті, хто старанно зубрив підручники російської мови в школі, виявляються неписьменними. Щоб правильно писати, необхідно приділяти увагу не тільки правилами, але й іншим способам поліпшення грамотності.

Інструкція:
1. Користуйтеся словниками і довідниками. Коли б вам ні зустрілося незнайоме слово або вираз, Знайдіть його значення, поцікавтеся походженням. Використовуйте нові слова як можна частіше. Але не захоплюйтеся - велика кількість пихатих, складних і незрозумілих виразів в мові не зроблять вас грамотним. Мета поповнення словникового запасу - навчитися точно підбирати найбільш підходяще до даного контексту слово. Точно перевіряйте правопис слів, в яких ви не впевнені, з допомогою словників. Звертайтеся до словників синонімів, щоб уникати повторів.

8. Кожен раз, коли вам потрібно що-небудь написати - тренуйтеся. Ретельно перевіряйте і редагуйте написане. Перечитуйте текст кілька разів, подумавши про те, наскільки точно і правильно виражена думка, чи буде вона зрозуміла читачеві, як можна сформулювати те ж значення більш чітко і коротко. Відсіває все зайве з тексту. Звіртеся з правописом складних слів у словнику, зверніться до правил пунктуації, якщо не впевнені в розстановці розділових знаків. Всі ці рекомендації застосовуйте не тільки до текстів, які будуть читати інші люди - електронні листи, смс-повідомлення або висловлювання на форумах, але й до своїх записів у щоденнику, ежедневнике, до позначками і завданнями.

3. Читайте більше. У сучасному житті людина приділяє мало уваги книгам, воліючи засоби масової інформації. Класична художня література, наукові праці та статті в журналах і газетах допоможуть поліпшити грамотність і збагатити словниковий запас. Візуальна інформація тренує пам'ять, завдяки чому поліпшується правопис.

4. Вирішуйте більше кросвордів, ребусів, шарад і анаграм - ігор, що розвивають мова та інтелектуальні здібності. Як і в дитинстві, ігри сприяють кращому запам'ятовуванню інформації....

Відповідь на запитання: Як поліпшити грамотність