Як поліпшити запам'ятовування

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Освіта

З віком пам'ять може погіршуватися, людина починає забувати прізвища знайомих, номери телефонів, важливі дати і навіть більш значні речі. Якщо ви стали помічати, що ваша пам'ять вас підводить, прийміть заходи щодо її поліпшення.

Інструкція:
1. Пам'ять погіршується через те, що мозок перевантажується інформацією і йому доводиться напружено працювати. Полегшите йому життя, розвантажите від зайвих завдань. Записуйте усі свої справи в щоденник, робіть помітки про майбутніх зустрічах, покупках, візитах. Розвішуйте стікери з нагадуваннями і завданнями на видних місцях. Давайте мозку трохи відпочинку протягом дня: розслабтеся, закрийте очі і нічого не робіть. Можна спробувати легкий масаж чола кінчиками пальців. Візьміть підбадьорливе ефірне масло, змастіть їм вату і помасажуйте скроні і мочки вух.

2. Пам'ять тісно пов'язана з увагою, яку теж потрібно тренувати. Будьте зосереджені, якщо потрібно запам'ятати щось важливе. Намагайтеся завжди включати уважність, наприклад, коли йдете в магазин, вдивляйтеся в обличчя людей, помічайте події. Через кілька годин спробуйте пригадати найдрібніші деталі - одяг, зачіску, статура людей. Запам'ятовуйте номери проїжджаючих машин, їх марки і колір і потім викликайте їх у своїй уяві. Постійне повторення - запорука гарного спогади.

3. Використовуйте асоціації, таке запам'ятовування - найефективніший. Якщо ви часто забуваєте вимкнути праску, «зв'яжіть» його, наприклад, з вхідний дверима. Можна навіть наочно уявити їх, викликавши в уяві картину двері поряд з праскою. Коли ви будете виходити, відразу згадаєте про нього. Якщо потрібно запам'ятати числа (номер телефону, квартири і так далі), уявляйте, як набираєте його на клавіатурі вашого мобільного.

4. Кращий метод боротьби з забудькуватістю - планування та порядок. Заздалегідь складайте плани в дорогу, списки для походів в магазин. Удома і на роботі тримаєте всі речі на своєму певному місці.

5. Більше читайте, грайте в шахи, Розгадуйте кросворди. Ігри добре розвивають увагу і покращують запам'ятовування. Якщо у вас є діти, допомагайте їм з уроками. На думку вчених, регулярні інтелектуальні навантаження зберігають ясність розуму і хорошу пам'ять до старості. Користуйтеся кількома способами запам'ятовування, навіть якщо у вас розвинений тільки один. Наприклад, вивчаючи який-небудь матеріал, запам'ятовуйте його не тільки візуально, але і на слух - промовляйте його.

6. Необхідно регулярно займатися фізичними вправами і спортом. Один з найбільш зручних і ефективних способів зберегти здоров'я як тіла, так і мозку - це біг, стимулюючий кровообіг і поліпшує роботу серця. Багато вчених користуються цим методом, щоб розвантажити мозок і змусити його працювати краще. Бігайте три рази на тиждень по півгодини, стежачи за пульсом - він не повинен перевищувати 140 ударів на хвилину.

7. Доповніть свій раціон харчування продуктами, які поліпшують пам'ять: печінкою, молоком, яблуками, гречкою, рибою, волоськими горіхами. Необхідно включати в меню їжу з вмістом ненасичених жирних кислот (з яких складається третину мозку). При їх недоліку нейрони погано працюють, викликаючи погіршення пам'яті. Їжте риб'ячий жир, рослинні олії, морську рибу і морепродукти. Не забувайте про вуглеводи і глюкози, одержуваної з овочів і круп, про білки, що містять важливі для мозку амінокислоти. Купіть біодобавки для пам'яті, вони добре покращують кровопостачання мозку і стимулюють інтелектуальну діяльність....

Відповідь на запитання: Як поліпшити запам'ятовування