Як зацікавити дитину школою

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Освіта

Не всі сучасні діти хочуть йти в школу. Багато вже від старших братів і сестер знають, як буває важко вчитися, яке незадоволення приносять негативні позначки в щоденнику. Або просто не відчувають бажання вчитися, бути дорослими, отримувати знання.

Інструкція:
1. Інтерес до школи з'являється у дітей, коли закінчується період дошкільного дитинства, і діти готуються піти до школи. Якщо школа для дитини - Щось незрозуміле і невідоме, вона може викликати різні почуття: від тривоги до пристрасного цікавості. Важливо, щоб не було тривоги і страху, а цікавість і допитливість - основа інтересу. Тому необхідно в період підготовки до шкільного навчання зняти всі тривожні фактори. Для цього попросіть дитину намалювати школу, як він її представляє. Поговоріть про неї: що там діти роблять, чому вчаться, хто їх навчає. Відповіді малюка вкажуть вам на тривожний фактор. Поясніть, що в уявленнях дитини неправильно, і як це буває в школі насправді.

2. Дізнайтеся про найближчі шкільних заходах і відвідайте їх разом з дошкільником: день знань, масниця, ярмарок. Анонс свят вказується на сайті школи. Такі свята проводяться зазвичай у дворі школи, і кожен бажаючий може відвідати його. Веселощі, спільна діяльність дітей, участь учителів у святі - все це викликає живий інтерес до школи і бажання якнайшвидше опинитися там, в цьому колективі.

3. Спираючись на інтереси і захоплення дитини, дізнайтеся, яка є можливість в школі розвивати знання і вміння майбутнього школяра в цьому напрямку. Наприклад, уміння в області образотворчої діяльності можна удосконалювати в шкільному гуртку або в школі мистецтв. Скажіть дитині, Що краще малювати він навчиться тільки в школі, а ви йому зараз допомогти не зможете. Не треба боятися здатися не ідеальним батьком. Для поповнення багажу знань потрібно піти в школу, стати учнем. Початок занять у школі буде очікуватися з великим нетерпінням.

4. Інтерес до школи не завжди проявляється через потребу знань, бажання вчитися, тому можлива його стимуляція на основі отримання нових речей: новий одяг, портфель, книги, меблі для занять, шкільне приладдя. Мовою психології це називається «зовнішня мотивація», але й вона часто успішно працює. Тільки не потрібно їй користуватися постійно, інакше дитина буде вчитися не з метою отримати знання, а за винагороду....

Відповідь на запитання: Як зацікавити дитину школою