Як звикнути до габаритів машини

Posted by Admin on 13-07-2013, 19:08 in Авто

Нерідко після покупки нового автомобіля водій не може відразу звикнути до його габаритам. Це стосується і новачків, і більш досвідчених водіїв. Особливо важко звикнути до габаритів автомобіля в разі зміни розташування керма або заміни звичної машини автомобілем суттєво більших або менших розмірів.

Інструкція:
1. В першу чергу перевірте, чи не занадто низько розташоване водійське крісло. Якщо його трохи підняти, огляд збільшиться, а відчуття габаритів машини покращиться. Обов'язково відрегулюйте дзеркала. Наприклад, якщо ви змінили ліве кермо на правий, максимально точно відрегулюйте ліве бокове дзеркало, щоб добре бачити дорожню розмітку зліва від автомобіля. Прикріпіть на бічні частини бампера світлодіоди: вони допоможуть вам безпомилково визначати габарити машини в темний час доби.

2. Як можна частіше практикуйтеся, оттачивайте навички водіння. Наприклад, можна побудувати з картонних коробок подібність воріт і проїжджати через них. З часом відстань між коробками рекомендується зменшувати, а швидкість - збільшувати. Таким же чином можна вчитися паркуватися.

3. Спробуйте таку вправу: прочертите крейдою лінії від передніх коліс приблизно на сім метрів вперед. Лінії повинні бути строго паралельні осі автомобіля. Потім сядьте за кермо, виберіть будь нерухомий об'єкт, що знаходиться у вас перед очима (наприклад, виступ на приладовій панелі) і подумки зв'яжіть його з лінією, прокресленою від правого колеса. Потім точно так само візуально відзначте положення лівого колеса. Таким чином вам стане набагато легше відчувати габарити машини. Попрактикуйтесь: спробуйте від'їхати від намальованих ліній на кілька метрів, а потім заїхати на лінії колесами. Чим більше ви практикуєтеся, тим точніше зможете визначати розташування коліс вашого автомобіля.

4. Прочертите лінію на асфальті і спробуйте під'їхати до неї максимально близько, але не при цьому не торкнутися її колесами. Якщо вправа занадто складне, то спочатку в якості стоп-лінії можна використовувати коробки або пляшки. Практикуйтеся до тих пір, поки не зможете точно визначати відстань від стоп-лінії до автомобіля....

Відповідь на запитання: Як звикнути до габаритів машини