Як полюбити читати

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Освіта

Багато людей зараз, віддавшись ностальгії, згадують, як вони читали в дитинстві запоєм, по три книжки за день, відірватися не могли і після прочитання ніяк не могли вийти зі світу літературного твору Зараз навряд чи хтось зможе похвалитися такою любов'ю до читання.

Інструкція:
1. Не впадайте у відчай: можна полюбити читати, навіть якщо вам раніше це заняття просто подобалося. Почати потрібно з самоаналізу, в тій мірі, в якій він вам підвладний. Визначте, які риси характеру або особливості темпераменту заважають вам поринути в читання. Читання вимагає зосередженості, тиші, душевного спокою. Може бути, ви гіперактивні, не любите сидіти на місці, Постійно бігаєте, мчитеся кудись, і вам дуже важко посадити себе в крісло і взяти в руки книгу. Почніть працювати над цим. Зрозумійте, що вічну гонку не витримає ваш тендітний організм. Та й ви самі напевно закінчуєте свій бурхливий день перед телевізором. Просто вам потрібно зробити над собою зусилля і замість пульта взяти книгу.

2. Вам буде легше пересилити себе і почати читати, якщо ви виберете книгу, яка буде вам цікава. Не думайте, що таких немає в природі. У вас є професія, робота, хобі. І напевно в книжковому магазині ви зможете знайти видання, яке збільшить ваші пізнання. Перегляньте книгу, який зберетеся купувати: цікаво чи вона написана, легко Чи читається. Адже навіть самий сильний інтерес можна вбити поганим стилем.

3. Не купуйте відразу багато книг. Так у вас накопичиться ціла стопка, яку потрібно буде прочитати, тому що на неї витрачені ваші кровні. Краще брати книги в бібліотеці, там вам точно не дадуть цілий пакет "чтива". Читання не повинне стати для вас обов'язком - ви повинні отримувати від процесу задоволення. Якщо ви хочете швидко навчитися любити книги, дозвольте їм допомогти вам скоротати час. Читайте в метро, в літаку, на кухні, поки вариться гречка. Але якщо якась книга вам не до душі, якщо за дві години ви умудряєтеся "заштовхнути" в себе тільки дві або три сторінки, відкладіть її і не мучте себе. Замініть її іншою книгою.

4. Пам'ятайте, що ви повинні чітко визначити для себе, що таке "любити читати". Одна справа - із задоволенням зачитуватися Толстим і Чеховим, інше - одну за іншою проковтувати ранкові газети. Зрозумійте, що потрібно саме вам. Спробуйте "на зуб" "Декамерон", і якщо ви відчуваєте, що не йде, відкладіть те до кращих часів. Якщо ж вам потрібно полюбити читати звіти підлеглих, а з класиками у вас зі школи немає проблем, то підхід до проблеми повинен бути кардинально іншим....

Відповідь на запитання: Як полюбити читати