Як зацікавити себе в навчанні

Posted by Admin on 30-06-2013, 07:44 in Освіта

Вчитися доводиться всім і завжди, але власне "навчання" в нашому житті займає цілком певні роки: садок (у когось саме там починається навчання), школа, університет, аспірантура (зараз - магістратура). Вчитися не завжди весело і приємно. Найчастіше доводиться вдаватися до різних хитрощів, щоб поглянути на процес навчання іншими очима.

Інструкція:
1. Будівля університету найчастіше сприймається студентами як похмуре, непривабливе, давно і погано відремонтований будинок, куди навіщось потрібно тягатися кожен день. Ще б! Тут у когось були конфлікти з викладачами, невдалі відповіді, тут на них навалювали купи домашньої роботи, тут комусь довелося вийти в академічну відпустку, щоб тільки його не вигнали. Спробуйте придумати собі інші асоціації і зв'яжіть їх з університетом: дивлячись на це "похмуре" будівля, насильно згадуйте про нових друзів, придбаних в університеті, про веселі випадках на парах, про найкращих викладачів. Перестаньте нарікати на універ. Зрештою, вам треба довчитися, і краще доучуватися в закладі, який вам мило, ніж у якомусь ворожому таборі.

2. Спробуйте змінити коло спілкування, точніше, не змінити, а розширити його. Подружитеся з "ботаніками", як би вам ця ідея спочатку не подобалася. Ботаніки - вони ж теж люди, вони займаються улюбленою справою, а ентузіасти завжди легко прищеплюють в інших людях любов до своєї справи. Вони вам можуть розповісти, що їм цікаво в навчанні, чому вони приділяють увагу, чому - ні. Подружитися з ботаніками можна як в університеті, так і в школі (тільки доведеться спочатку наступити на горло своєму юнацького максималізму), і чим раніше - тим краще.

3. Якщо ви вчитеся безкоштовно, то більшим стимулом для вас буде стипендія. Так, скажете ви, який же це стимул - маленька стипендія не може бути великою перевагою. Однак стипендія дає статус, відмінний від статусу "ботаніка": можна цілими днями вчитися і тягати на носі великі окуляри і не отримувати за свої праці грошей. Якщо ж за інших рівних умов ви довчитися до стипендії, то на кілька щаблів виростете в очах одногрупників. Яка б не була стипендія, Її наявність говорить про те, що у людини є розум, вправність, хороша пам'ять і везіння.

4. Якщо ви вчитеся за гроші, то вам є куди прагнути. У різних ВНЗ правила різні, але буває так, що студент, на "відмінно" або "добре" здає кілька сесій поспіль, може бути переведений на бюджетне місце. Є навіщо старатися, чи не так? Навіть якщо у вас в родині є гроші, навіщо витрачати їх на оплату навчання, коли можна трохи потрудитися, перевестися на безкоштовне навчання і ті ж тисячі пустити в інше русло?

5. Спробуйте глибше вникнути в досліджувані предмети. У багатьох з них набагато більше сенсу, ніж ви думаєте, пропускаючи половину всіх лекцій і злісно манкіруя семінари. Всі дисципліни можна пов'язати між собою, і тоді складається цілісна картина - один з камінчиків нескінченно мінливого калейдоскопу світу. Хіба ви не хочете краще зрозуміти світ, в якому живете? А зрозумівши, потім влаштуватися за фахом на роботу, куди вам буде цікаво ходити кожен день, оскільки ви будете впевнені, що трудіться не дарма? Але якщо ж навіть переступивши через себе і спробувавши "проковтнути" через силу досліджувані предмети, Ви все одно не розумієте, навіщо це все треба, краще добре подумати і перевестися на іншу спеціальність або в інший університет....

Відповідь на запитання: Як зацікавити себе в навчанні