Як складати план роботи в дитячому садку

Posted by Admin on 19-03-2013, 13:46 in Робота і кар'єра

Для того щоб процеси виховання і розвитку дошкільників проходили в системі послідовно і адаптуватися до віковим особливостям дітей, необхідно ретельно планувати роботу. Плани роботи в дитячому садку бувають різноманітними: план роботи всього дитячого садка на рік, календарно-тематичне планування для кожної вікової групи та індивідуальні плани вихователя на кожний день.

Інструкція:
1. Якщо вам потрібно скласти план роботи всього дошкільного закладу на рік, включіть в нього не тільки планування роботи з вихованцями, але і з їх батьками, і з усім педагогічним складом.

2. Вкажіть в плані, за якою освітній програмі проходить навчання в різних вікових групах у вашому дитячому садку. Відзначте також, якими вміннями і навичками повинні володіти ваші вихованцями на тій чи іншій щаблі освітнього процесу.

3. Заплануйте моніторинги, що дозволяють проаналізувати ефективність даної програми. Вкажіть приблизні терміни їх проведення і тематику.

4. Вкажіть найменування навчальних дисциплін, запланованих до вивчення для кожної вікової групи. Наприклад, можна включити в розклад "Логіку" або "ліплення".

5. Внесіть в план перелік заходів, спрямованих на оздоровлення дітей. Це можуть бути якісь гартують процедури (обливання холодною водою, обтирання жорстким рушником, відвідування басейну і т.д.), а також щоденна ранкова зарядка і прийняття вітамінізованих чаїв.

6. Заплануйте проведення таких спортивних змагань, як, наприклад: "Тато, мама, я - спортивна сім'я", "Веселі старти" і т.д. Дуже важливо також, щоб у дитячому садку працювали спортивні секції та гуртки. Відобразіть їх функціонування в плані роботи на рік. Все це сприятиме формуванню здорового способу життя в сім'ях ваших вихованців.

7. Вкажіть в документі також і роботу гуртків естетичного напряму. Наприклад, ви можете організувати на базі дошкільного закладу танцювальний гурток, театральну студію або вокальну групу і відзначити це в плані роботи дитячого садка.

8. Передбачте також роботу з батьками дошкільнят. Це можуть бути не тільки батьківські збори, але і проведення змагань або різних сімейних свят. Дуже цікавим є конкурс робіт на кращу родовід (складання генеалогічного древа) або проведення фестивалю талановитих сімей.

9. Відобразіть в плані роботу з педагогічними працівниками. У цьому розділі вам потрібно запланувати проходження атестації вихователями, їх участь у різноманітних конкурсах професійної майстерності, а також підвищення кваліфікації на різноманітних курсах і семінарах. Відзначте в плані і проведення відкритих занять з вихованцями для колег зі свого дитячого садка, а також з інших дошкільних закладів....

Відповідь на запитання: Як складати план роботи в дитячому садку